Zamknij

Uczniowie wykazali się znajomością naszych dziejów

12:25, 04.05.2023 . Aktualizacja: 12:25, 04.05.2023
Skomentuj Fot. Organizatorzy Fot. Organizatorzy

W Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Kętrzynie odbył się pierwszy konkurs historyczny „Wiwat maj, trzeci maj”. Konkurs skierowany do uczniów klas 6-8 szkół podstawowych zorganizowano przy współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Wspierania i Rozwoju Edukacji.

 

- Konstytucja 3 Maja była wielką reformą ustrojową i prawną Rzeczypospolitej Obojga Narodów, która wprowadziła szereg postanowień zmierzających do modernizacji kraju. W uznaniu tych zasług, w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Kętrzynie, przy współpracy z Powiatowym Ośrodkiem Wspierania i Rozwoju Edukacji, odbył się I Powiatowy Konkurs Historyczny "Wiwat maj, trzeci maj". Dziękuję organizatorom oraz gratuluję wszystkim uczestnikom znajomości naszych dziejów - podsumowuje Michał Kochanowski, starosta kętrzyński.

W konkursie rywalizowało ze sobą 44 uczniów z piętnastu szkół podstawowych z powiatu kętrzyńskiego. Młodzież wraz z opiekunami otrzymała okolicznościowe dyplomy, a laureatami zostali: Olivier Kaziński (1 miejsce, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętrzynie), Szymon Chylak (2 miejsce, SP1 w Kętrzynie) i Daria Skórska (3 miejsce, Szkoła Podstawowa nr 4 w Kętrzynie). red

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

zbyszekzbyszek

0 1

Żeby nie było,zasięgnełem wiedzy z Internetu o tamtaj epoce Konstytucji 3 Maja.Oczywiście to powinna
byc podstawowa wiedza Polaków. 12:59, 04.05.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%