Zamknij

Spełniają się marzenia strażaków z reszelskiej OSP

12:08, 29.03.2023 . Aktualizacja: 12:08, 29.03.2023
Skomentuj Fot. Karol Światłowski Fot. Karol Światłowski

28 marca, na rynku w Srokowie, odbyło się spotkanie samorządowców z powiatu kętrzyńskiego z parlamentarzystami, wojewodą oraz przedstawicielami służb mundurowych. Powodem spotkania było przekazanie sprzętu ratowniczego oraz promesy na zakup samochodu gaśniczego.

 

W spotkaniu wzięli udział: Jerzy Małecki, poseł na Sejm RP; Błaęj Poboży, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji; Artur Chojecki, wojewoda warmińsko
-mazurski; nadbryg. Tomasz Komoszyński, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej; st. bryg. Tomasz Ostrowski, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP; Mateusz Szkaradziński, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Oddziału PFRON oraz przedstawiciel duchowieństwa, komendanci powiatowi PSP i policji, samorządowcy, członkowie zarządów OSP. Do Srokowa udali się również Marek Janiszewski, burmistrz Reszla; Andrzej Adamiak, prezes OOSP w Reszlu i Rafał Kowalski, naczelnik reszelskiej jednostki, którzy odebrali z rąk wiceministra Pobożego promesę na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego o wartości 1 250 000 złotych.

- Jest to jedno z największych dofinansowań dla OSP z naszego województwa. Nowy, ciężki samochód pożarniczy, będzie gwarantem bezpieczeństwa mieszkańców naszej gminy. Dzięki temu zakupowi, strażacy ochotnicy będą mogli walczyć o zdrowie, życie i mienie, bez obaw o stan techniczny sprzętu, co niewątpliwie wpłynie na komfort ich pracy - tłumaczą reszelanie.

Promesa dla OSP w Reszlu, to zasługa wielu przychylnych gminie osób.

- Serdecznie dziękujemy posłowi Jerzemu Małeckiemu, ministrowi Błażejowi Pobożemu, senator Małgorzacie Kopiczko, komendantowi wojewódzkiemu Tomaszowi Komoszyńskiemu oraz wszystkim, którzy choćby w najmniejszym stopniu przyczynili się do otrzymania tak wysokiego dofinansowania. Serdecznie gratulujemy zarządowi i druchom z OSP Reszel oraz życzymy dalszych sukcesów - dodają reszelanie. Karol Światłowski

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%