Zamknij

Ogród Ekologiczny powstanie jeszcze w tym roku!

08:16, 18.03.2023 . Aktualizacja: 08:17, 18.03.2023
Skomentuj Ryszard Niedziółka i Arkadiusz Witkowski, przedstawiciel wykonawcy. Ryszard Niedziółka i Arkadiusz Witkowski, przedstawiciel wykonawcy.

Ryszard Niedziółka podpisał umowę na rewaloryzację parku ekologicznego, przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie w Kętrzynie. Wartość inwestycji wynosi niemal 2,5 miliona złotych.

 

Jak informuje Karina Pac, z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kętrzyn, w ciągu zaledwie ośmiu miesięcy park zmieni się w atrakcyjne miejsce wypoczynku i rekreacji dla dzieci i dorosłych, przy maksymalnym zachowaniu funkcji parku, drzew i pozostałych roślin. Powstanie tu ekologiczny plac zabaw dla dzieci, składający się z trawiastych pagórków, pomiędzy którymi znajdzie się żwirowa nawierzchnia, a także ścieżka sensoryczna. Zasiana zostanie łąka kwietna, a na terenie całego parku staną ławeczki do odpoczynku. Aktywni mieszkańcy będą mogli skorzystać z bieżni rekreacyjnych z naturalnych materiałów i kruszywa oraz sensorycznych bieżni rekreacyjnych.

- Naszym zamiarem było stworzenie miejsca ogólnodostępnej przestrzeni do kontaktów międzypokoleniowych, która zaspokoi potrzeby w sferze rekreacji i wypoczynku wszystkich mieszkańców - dzieci, dorosłych oraz seniorów – mówi Ryszard Niedziółka. - Dlatego oprócz placu zabaw czy ławek do odpoczynku w parku powstanie taras i ławki "grzędy", które staną się miejscem spotkań młodzieży - dodaje burmistrz Kętrzyna.

Całość dopełni street workout na piaskowej nawierzchni. W zachodniej części ogrodu zaprojektowano miejsce na ule, wydzielone drewnianym ogrodzeniem. W parku nie zabraknie też symbolu Kętrzyna - już na wejściu przywitają nas rzeźbione niedźwiedzie. Nowopowstałe oświetlenie zapewni zaś bezpieczeństwo oraz umożliwi mieszkańcom korzystanie z dobrodziejstw parku także po zmroku.

- Będzie to nowoczesne, pełne drzew i krzewów miejsce do odpoczynku i zabawy. Dotychczas miejsce to było zaniedbane i nieuczęszczane, dlatego dajemy mu nowe życie – zaznacza Ryszard Niedziółka.

Wartość inwestycji wynosi niemal 2,5 miliona złotych, z czego środki zewnętrzne stanowią prawie 1,9 mln zł. Wykonawcą zadania będzie firma Arko-Rol s.c. w Olsztynie. rm

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (5)

To jaTo ja

3 1

A miała być jeszcze tężnia solankowa. Dlaczego jej nie będzie? Jest przecież potrzebna i ważna, szczególnie starszym i po co idzie! 07:32, 20.03.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

To jaTo ja

1 1

Po covidzie 07:34, 20.03.2023


Dlaczego? Dlaczego?

3 0

Bo łatwiej obiecać litra, niż postawić ćwiartkę! 13:26, 20.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NkeNke

1 0

Nie zapomnijcie postawic kosze na smiecie. Zabranie koszy wokól jeziorka ktore staly przy kazdej ławce spowodowaly ze smieci zamiast do kilku ustawionych w dalekich odleglosciach trafiają gdzie popadnie a ostatecznie do jeziorka. Ekologia I klasa ludzie odpowiedzialni za to rozwiązanie xhyba nie spaxerują przy jeziorku. BRAWO WY. 18:31, 21.03.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RzólRzól

0 0

Słuszna uwaga. Zdziwił mnie ostatnio fakt braku śmietników. Kiedyś nie było problemu z wyrzuceniem butelki a teraz trzeba zasuwać przez pół jeziorka. Jeżeli komuś się to nie spodoba i nie będzie chciało iść to śmieci do jeziorka. 06:27, 22.03.2023


0%