Zamknij

48 osób zagrożonych! W Reszlu znaleźli niewybuch

19:08, 09.03.2023 . Aktualizacja: 19:08, 09.03.2023
Skomentuj Fot. KPP Kętrzyn Fot. KPP Kętrzyn

Czwartkowym przedpołudniem, pracownicy wykonujący roboty ziemne przy ul. Ogrodowej w Reszlu, znaleźli pocisk do granatnika typu panzerfaust z czasów II wojny światowej. Z pobliskich budynków ewakuowano 48 osób.

 

Oficer dyżurny kętrzyńskich policjantów został powiadomiony, że podczas prac ziemnych została znaleziona amunicja do panzerfausta. Z przekazanych informacji wynikało, że do „nietypowego znaleziska” doszło przy ul. Ogrodowej w Reszlu. We wskazane miejsce został wysłany patrol z Komisariatu Policji w Reszlu oraz podkom. Paweł Pieniak, policyjny pirotechnik. Wstępna ocena specjalisty potwierdziła, że jest to granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku, pochodzący z okresu II wojny światowej. Miejsce, z którego wykopano niewybuch, zabezpieczyli do czasu przybycia patrolu saperskiego policjanci. Po przybyciu patrolu saperskiego, na czas podjęcia pocisku, z pobliskich budynków ewakuowano 48 osób.

- Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno pod żadnym pozorem dotykać, ani tym bardziej przenosić czy rozbrajać. Miejsce, w którym znaleziono niebezpieczny przedmiot, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów - przypomina asp. Ewelina Piaścik, rzeczniczka prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie.

Saperzy sprawdzili teren i zabrali pocisk na poligon, gdzie zostanie on zdetonowany. red

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

XasanaXasana

0 2

O jacie 07:41, 10.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

e=mc2e=mc2

0 0

... i prezent 'jak znalazł' dla przełożonych. 08:53, 10.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%