Zamknij

Badajcie się… Można wygrać rower

12:01, 09.02.2023 . Aktualizacja: 12:01, 09.02.2023
Skomentuj Fot. Pexels Fot. Pexels

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło loterię, która ma promować program Profilaktyka 40 Plus. Do wygrania są m.in. rowery, bieżnia domowa, smartwatche czy karty podarunkowe.

 

Każdy, kto ukończył 40 lat, może wykonać całe spektrum badań. Badania są nakierowane na określenie ryzyka wystąpienia najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. W minionym roku w naszym regionie z tego programu skorzystało ponad 23 tysiące osób. Aby nakłonić kolejne osoby do badań, rusza loteria.

- Żeby wziąć udział w loterii należy do końca maja przystąpić do programu Profilaktyka 40 Plus: Wypełnić ankietę, zapisać się na badania i je zrealizować - mówi Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego .

Po wykonaniu badań trzeba jeszcze zgłosić ten fakt do loterii, np. za pomocą Internetowego Konta Pacjenta. Do wygrania są m.in. rowery, bieżnia domowa, smartwatche czy karty podarunkowe. Pula nagród to 3,5 miliona złotych. Pierwsze losowanie już 15 lutego.

Niestety, mieszkańcy powiatu kętrzyńskiego nie mogą wykonać badań u siebie. Najbliższe laboratoria obsługujące program Profilaktyka 40 Plus znajdują się w Rynie, Mrągowie i Giżycku. red

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%