Zamknij

Szpital coraz bardziej nowoczesny!

17:45, 08.02.2023 . Aktualizacja: 17:57, 08.02.2023
Skomentuj Fot. Facebook.com Fot. Facebook.com

Dwa najwyższej klasy laparoskopy trafiły do Szpitala Powiatowego w Kętrzynie. To pierwsze takie urządzenia w Polsce!

 

- Szpital Powiatowy w Kętrzynie wzbogacił się o dwa ultranowoczesne laparoskopy francuskiej firmy Vimsa oraz inną aparaturę medyczną, na łączną kwotę 1 250 000 złotych. Urządzenia będą stanowiły ważne elementy wyposażenia nowego bloku operacyjnego. Inwestycja związana jest z realizacją projektu "Rozwój specjalistycznych usług medycznych poprzez doposażenie Szpitala Powiatowego w Kętrzynie w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną" współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014 ‐ 2020 - informuje Michał Kochanowski, starosta kętrzyński.

Innowacyjne technologicznie aparaty zapewnią świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie. Dzięki wysokiej jakości rozdzielczości 6K, lekarze będą w stanie zdiagnozować najdrobniejsze zmiany w strukturze tkanek pacjenta oraz wykonać szereg skomplikowanych operacji. Tego typu sprzęt jest obecnie jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie przyrządów na rynku.

- To pierwsze w Polsce (!) urządzenia, pokazujące obraz w rozdzielczości 6k. Nowe laparoskopy stwarzają możliwość znacznego rozszerzenia zakresu zabiegów, które będą wykonywane przez naszych chirurgów - dodaje Wojciech Glinka, dyrektor kętrzyńskiego szpitala.

Laparoskop jest przyrządem służącym do wziernikowania jamy brzusznej. Początkowo stosowany jako narzędzie diagnostyczne, obecnie pozwala na wykonywanie szeregu zabiegów w zakresie jamy brzusznej, począwszy od względnie nieskomplikowanego usunięcia pęcherzyka żółciowego (cholecystektomii), a skończywszy na chirurgicznym leczeniu otyłości poprzez zmniejszenie objętości żołądka. Chirurgia laparoskopowa jest małoinwazyjną metodą chirurgiczną, pozwalającą na wykonanie operacji bez znacznego otwierania powłok skórnych. Zabieg ogranicza się do kilku niewielkich nacięć, przez które wprowadzany jest laparoskop. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzenie wielu operacji bez poważnego obciążenia organizmu. rm

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(4)

To jaTo ja

1 0

No to teraz może skończy się turystyka po sąsiednich szpitalach, gdzie-jak niesie plotka-jest lepiej niż u nas. Brawo pan starosta, brawo władze powiatu i miasta! 21:54, 09.02.2023

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

zbychzbych

0 1

Brawo,brawo tylko dzięki tej turystyce mamy to.A turystyka to cenna dziedzina bo trzeba odwiedzić
specjalistę okulistę gdzie może mi to Ty odpowiesz ? 09:12, 10.02.2023


ZbychuZbychu

1 0

Przestań się czepiać, napisz coś pozytywnego! 13:21, 10.02.2023


BrawoBrawo

0 1

Wszystko dzięki staroście zmienia się na lepsze. 15:23, 10.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%