Rok temu zapadła decyzja o przeznaczeniu pomieszczeń w budynku szkoły w Drogoszach pod świetlicę. Remont trwał kilka miesięcy, ale już dziś mieszkańcy mogą cieszyć się z posiadania nowego miejsca spotkań.
- Nowy rok się zaczął, rok pełen nowych wyzwań i możliwości. Dzięki współpracy z panią wójt i dyrektor Szkoły Podstawowej w Drogoszach mogłyśmy korzystać z pomieszczeń szkoły i terenu szkoły , dzięki temu co roku odbywają się festyny, a w tamtym roku odbyły się ferie dla dzieci. Nadal brakowało nam wspólnej kuchni i miejsca spotkań - relacjonują panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Drogoszach.
To się jednak zmieniło. Od miesiąca trwa sprzątanie, meblowanie i zakupy sprzętu do kuchni.
- Mamy nową kuchenkę elektryczną, a środki na ten cel przeznaczyłyśmy z wygranych za wieniec, dekoracje wsi i stoisko podczas dożynek gminnych w ubiegłym roku. Regały na salę, meble kuchenne i drobne wyposażenie zakupione jest z własnych środków koła, stół i 12 krzeseł podarował nam kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Barcianach. Jeszcze potrzebujemy trochę czasu, aby wszystko przygotować, ale cały czas przygotowujemy świetlicę na otwarcie, którego nie możemy się doczekać – dodają gospodynie z Drogosz.
KGW Drogosze powstało w 2019 roku. Po czterech latach działalności koło doczekało się własnego miejsca, w którym mają odbywać się wspólne spotkania i warsztaty. Będzie również możliwość prywatnego wynajęcia świetlicy. red
Bez żadnych kompromisów! Zarząd Granicy odpowiada
To zależy gdzie ucho przyłożyć. Jedno pewne - Burmistrz obiecał awans. Zegar tyka ....
@Jacek
20:49, 2026-04-27
Bez żadnych kompromisów! Zarząd Granicy odpowiada
To dobrze w tej Granicy czy źle?
Jacek
20:16, 2026-04-27
Czy Paweł Lizak straci mandat radnego?
Ale jaja, myślałem że coś ukradł albo przejechał staruszkę na pasach, a tu duqa....nic ciekawego. Rozmawiałem ze znajomym i mówi, że to zemsta za wciskanie nosa w przetargu, które gmina organizowała. Najbiedniejsza gmina w PL, niech się lepiej skupia na co i dla kogo kasa idzie, a nie ulotkami na festynie w Podlawkach.
20 lat temu na Mazur
14:08, 2026-04-26
Podróże PKP. Konduktor nie sprawdzi już biletu
A co mają zrobić starsi
Jan
12:54, 2026-04-26
2 0
Kobietki górą, gratulacje za pomysłowość i chęci.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnikketrzynski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz