Zamknij
REKLAMA

Drogosze doczekały się świetlicy wiejskiej

19.47, 12.01.2023
Skomentuj Fot. KGW Drogosze
REKLAMA

Rok temu zapadła decyzja o przeznaczeniu pomieszczeń w budynku szkoły w Drogoszach pod świetlicę. Remont trwał kilka miesięcy, ale już dziś mieszkańcy mogą cieszyć się z posiadania nowego miejsca spotkań.

 

- Nowy rok się zaczął, rok pełen nowych wyzwań i możliwości. Dzięki współpracy z panią wójt i dyrektor Szkoły Podstawowej w Drogoszach mogłyśmy korzystać z pomieszczeń szkoły i terenu szkoły , dzięki temu co roku odbywają się festyny, a w tamtym roku odbyły się ferie dla dzieci. Nadal brakowało nam wspólnej kuchni i miejsca spotkań - relacjonują panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Drogoszach.

To się jednak zmieniło. Od miesiąca trwa sprzątanie, meblowanie i zakupy sprzętu do kuchni.

- Mamy nową kuchenkę elektryczną, a środki na ten cel przeznaczyłyśmy z wygranych za wieniec, dekoracje wsi i stoisko podczas dożynek gminnych w ubiegłym roku. Regały na salę, meble kuchenne i drobne wyposażenie zakupione jest z własnych środków koła, stół i 12 krzeseł podarował nam kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Barcianach. Jeszcze potrzebujemy trochę czasu, aby wszystko przygotować, ale cały czas przygotowujemy świetlicę na otwarcie, którego nie możemy się doczekać – dodają gospodynie z Drogosz.

KGW Drogosze powstało w 2019 roku. Po czterech latach działalności koło doczekało się własnego miejsca, w którym mają odbywać się wspólne spotkania i warsztaty. Będzie również możliwość prywatnego wynajęcia świetlicy. red

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

PozytywnaPozytywna

2 0

Kobietki górą, gratulacje za pomysłowość i chęci. 20:02, 12.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%