Zamknij

Rozbity gang, zlikwidowana fabryka papierosów [VIDEO]

07:59, 08.10.2022 Aktualizacja: 07:59, 08.10.2022
Skomentuj

Ponad 7 milionów złotych miały wartość nielegalne towary, zabezpieczone przez Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej. Funkcjonariusze z Kętrzyna, działając wspólnie z CBŚP i Krajową Administracją Skarbową rozbili kolejny gang tytoniowy.

[WIDEO]184[/WIDEO]

Mundurowi przejęli urządzenia i maszyny warte kilkaset tysięcy złotych, blisko 10 ton tytoniu i prawie 318 tys. sztuk papierosów. Szacunkowa wartość zabezpieczonych, nielegalnych towarów, wynosi ponad 7 mln zł. Do sprawy zatrzymano 11 osób, którym w Prokuraturze Okręgowej we Włocławku przedstawiono zarzuty.

Kradzione auto na dokładkę

- Sprawa zaczęła się kilka miesięcy temu, kiedy okazało się, że poszczególnymi członkami zorganizowanej grupy przestępczej zainteresowani są funkcjonariusze różnych służb. W efekcie połączono siły i dzięki współpracy funkcjonariuszy z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Placówki Straży Granicznej w Elblągu, policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji w Olsztynie, funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie rozbito gang zajmujący się przestępczością akcyzową - wyjaśnia mjr Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze przeprowadzili działania na terenie województw łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. W jednym z budynków gospodarczych, na prywatnej posesji, funkcjonariusze odkryli i zlikwidowali linię technologiczną, służącą do produkcji papierosów. Na dwóch kolejnych posesjach ujawniono dwie krajalnie tytoniu. Łącznie zabezpieczono ponad 8,5 tony krajanki tytoniowej, 1,2 tony suszu tytoniowego, blisko 318 tys. sztuk wyprodukowanych już papierosów. Przejęto także urządzenia służące do produkcji papierosów oraz rozdrabniania tytoniu, opakowania, filtry, bibuły i okleiny. Zabezpieczono 116 tys. zł w gotówce oraz dwa samochody: Audi o wartości 30 tys. zł i BMW warte 175 tys. zł, z czego drugi pojazd okazał się kradziony.

Sprawa ma charakter rozwojowy

- W trakcie realizacji zatrzymano jedenastu mężczyzn, których doprowadzono do Prokuratury Okręgowej we Włocławku. Dwóch z nich usłyszało zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Ośmiu zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalnym wytwarzaniem wyrobów tytoniowych oraz popełnienia przestępstwa przeciwko obowiązkom podatkowym. Jednemu zatrzymanemu ogłoszono zarzut pomocnictwa w popełnianiu przestępstw karno-skarbowych - dodaje Mirosława Aleksandrowicz.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec czterech osób. Pozostałych zatrzymanych objęto dozorem policyjnym.

Jak zaznacza mjr Aleksandrowicz, sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i policjanci z CBŚP w Olsztynie. red

Fot. W-MOSG

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (3)

zbyszekzbyszek

0 0

Pan redaktor tym reportażem wyprzedza moje komentarze w tej Gazecie.Dzisiaj dopiero co
myślalem przy goleniu w kuchni nie w łazieńce,bo byla zajęta,jak to nasi dziadowie i ojcowie
musieli sie golić -przecież łazienek nie było ? więc przy stole w pokoju,kuchni się goliło.
Przechodzę do sedna tematu,a więc musiałem ograniczyć litry wody z kranu a wystarczyć
mi musialo to co w misecce,ruchy z maszynką,brzytwą bardzo ostrożne aby nie na chlapać.
To co dziś mamy w Supermarketach to widzimy totalną sprzedaż a o opakowania już
wytwórcy się niemuszą martwić, jak pozbyć się towaru to priorytetowa sprawa, a nam potem
nas boli głowa,że za śmieci bulić musimy my sami.Widzimy,jak każdy chce coś wytarzać,ale
o skutkach zdrowotnych,gospodarczych czy społeczno-ekologicznych niech Polak walczy. :) 09:00, 08.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czytelnikczytelnik

0 0

Na kiblu siedzac pomysl jakie to wygody teraz są mozesz siedziec az nogi zdrentwieją i klikac w smatrfona, a dziadowie za stodołą wychodek mieli czy w mroz xzy w upal usiedziec tam dlugo nie mogli bo to mroz w dupe szyczypal albo muchy. Ale wody nie zużywano i spłuczka nie zacinała się. 16:59, 09.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zbyszekzbyszek

0 0

Chciałbym tak mieć wyostrzoną podzielność uwagi,dziekuję postoję.Fajowo napisałeś. :) 20:59, 09.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%