Zielona Klasa 2016 – koło łowieckie z Kętrzyna wybuduje budynek edukacyjny

Zielona Klasa 2016 – koło łowieckie z Kętrzyna wybuduje budynek edukacyjny

211 tysięcy złotych będzie kosztowała budowa obiektu edukacyjnego w Kwiedzinie, w gminie Kętrzyn. Inicjatorem tej inwestycji są myśliwi z miejscowego koła łowieckiego Kaczor.

 

Budynek powstanie dzięki dofinansowaniu jakie kętrzyńscy myśliwi otrzymali z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. 100 tys. zł stanowi pożyczkę z  programu Zielona Klasa 2016, który od kilku tygodni wdrażany jest w naszym regionie przez Fundusz.

– Sami zapewne nie zrealizowalibyśmy tego przedsięwzięcia – mówi Janusz Bieniek – prezes KŁ Kaczor Kętrzyn. – Dodatkowo 65 tysięcy złotych kosztów poniesionych z tytułu budowy obiektu będzie stanowiła dodatkowa pożyczka, którą zaciągnęliśmy w Wojewódzkim Funduszu w Olsztynie. Pozostała kwota to nasz wkład własny – dodaje.

Kętrzyńscy myśliwi od wielu lat współpracują z placówkami oświatowymi, w tym m.in. z Zespołem Szkół w Windzie i szkołami podstawowymi z gminy Kętrzyn. Po zrealizowaniu inwestycji współpraca ma być jeszcze bardziej owocna.

– Mamy kilka pomysłów na przeprowadzenie zajęć z dziećmi, ale nie zapomnimy także o dorosłych – deklaruje prezes Janusz Bieniek. – Chcemy zorganizować bowiem spotkania z rolnikami, aby edukować ich w zakresie sposobów ograniczania szkód na polach. Przy budynku staną także tablice związane z edukacją ekologiczną.

Umowę dofinansowania budowy obiektu edukacyjnego podpisano 26 października w siedzibie WFOŚiGW w Olsztynie. Sama wiata ma zostać oddana do użytku w październiku 2017 roku.

Grzegorz Siemieniuk

 

Zdjęcie: Podpisanie umowy odbyło się 26 października. Od lewej: Adam Krzyśków – prezes WFOŚiGW w Olsztynie, Janusz Bieniek – prezes KŁ Kaczor Kętrzyn i Władysław Krawiec – skarbnik KŁ Kaczor Kętrzyn. Fot. Grzegorz Siemieniuk

Podobne artykuły
3  
  • bubi
  • Dodano 27 października 2016

  Co to ma być „budynek edukacyjny” czy „wiata”?

  Odpowiedz
   • Grzesiek
   • Dodano 27 października 2016

   Obiekt edukacyjny z kominkiem, oknami i oczywiście zadaszony.

   Odpowiedz
  • xyz
  • Dodano 28 października 2016

  Brawo myśliwi! A gzie inne organizacje? Czy też mogą się pochwalić takimi działaniami? Harcerze?

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *