Wykrywalność wyższa o ponad milion złotych!

Wykrywalność wyższa o ponad milion złotych!

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej podsumowali swoje działania w pierwszym półroczu 2019 roku. W omawianym czasie pogranicznicy zabezpieczyli nielegalne towary o wartości ponad 6,8 miliona złotych.

 

W stosunku do pierwszych sześciu miesięcy ubiegłego roku W-MOSG odnotował 16-procentowy wzrost ujawnionych nielegalnych towarów. W analizowanym okresie funkcjonariusze straży granicznej zabezpieczyli ponad osiem ton tytoniu o szacunkowej wartości 4,4 miliona złotych. Stanowi to wzrost o 1,1 mln zł w stosunku do pierwszego półrocza ubiegłego roku.

Pogranicznicy zdeponowali nielegalne papierosy o łącznej wartości 1,8 mln zł. Pozostałą wartość stanowiły odzyskane pojazdy, narkotyki, alkohol oraz paliwa.

– Każde podejmowane działania zarówno na przejściach granicznych jak i na drogach regionu miały na celu zwalczanie przemytu i niedoprowadzenie do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych – podsumowuje kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. rm

 

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
2  
  • zbyszek
  • Dodano 15 lipca 2019

  Wolałbym aby zamiast podawac wartości w cenach to przełożyć to na zaoszczędzone zdrowie
  jeżeli oczywiście istnieje taka nauka w Polsce bo wiem,że w aptekach za wszystko trzeba słono płacić.

  Odpowiedz
  • kto nie pali
  • Dodano 15 lipca 2019

  szybko zdechnie bo gnije , niech weźmie się za palenie

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *