Radni rozpatrzą skargi na burmistrza

Radni rozpatrzą skargi na burmistrza

Dziś, w czwartek 1 września, w ratuszu przy Palcu Piłsudskiego odbędzie się 26. sesja Rady Miejskiej w Kętrzynie. W porządku obrad znalazły się m.in. dwie uchwały dotyczące rozpatrzenia skarg na działalność burmistrza miasta.

 

Pierwsza ze skarg dotyczy funkcjonowania strefy płatnego parkowania. Skargę, do przewodniczącego rady, skierowało Stowarzyszenie Prawo na Drodze, które uznało, że strefa płatnego parkowania w Kętrzynie nie jest właściwie oznakowana i w związku z tym nie mogą być pobierane opłaty za parkowanie w niej. Druga skarga dotyczy zalewania ogrodów działkowych sąsiadujących z budową Westerplatte Bis. Zdaniem skarżących, burmistrz w nienależyty sposób nadzoruje budowę drogi oraz nie wywiązał się z obietnic danych działkowcom.

Zarówno o strefie płatnego parkowania, jak i o zalanych ogrodach, pisaliśmy m.in. tutaj i tutaj. Jak na skargi zareagują radni – czy uznają je za zasadne, czy za bezzasadne – okaże się podczas sesji. Początek o godzinie 14.

red

 

Zdjęcie: Krzysztof Hećman. Fot. Archiwum

Podobne artykuły
3  
  • Jan
  • Dodano 1 września 2016

  Jak znam życie to i tak nic z tego nie wyniknie.

  Odpowiedz
  • realista
  • Dodano 1 września 2016

  Kieszonkowi bezradni dobrego gospodarza podniosą łapki zgodnie z wolą pana.

  Odpowiedz
  • zbych
  • Dodano 10 września 2016

  Sprytnie wymyślone,że nie ma wyraznych oznakowań na postoje to teraz juz są ale kosztem chodnikow i skwerow bo kierowcy chcą parkowac, reszta mieszkanców nie ma nic do gadania.Taki numer to majstersztyk.Jesli chodzi o działki to sam mam sukcesywnie zalewaną działkę,ale przez pozarastane i poryte dreny podczas zakładania wody.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *