Zamknij

Przed wyborami dojdzie do waloryzacji 500+? Minister mówi...

12:44, 18.03.2023 Źródło: Radio Zet
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/ Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/

Temat waloryzacji środków z programu Rodzina 500+ wraca, co jakiś czas. Teraz przedstawiciele partii opozycyjnych, a także ekonomiści wskazują, że przed zbliżającymi wyborami partia rządząca będzie chciała ten plan zrealizować. Co na to przedstawiciele PiS?

Polska mierzy się z problemem rosnącej inflacji. Drożyzna nie odpuszcza, a wręcz przybiera na sile. 

Nad kwestią waloryzacji sztandarowego świadczenia PiS - 500+ co chwile pochylają się specjaliści, a także przedstawiciele opozycji. Instytut Emerytalny wyliczył, że w 2022 roku  polskie rodziny powinny otrzymywać 614,45 zł na dziecko, a w 2023 roku blisko 680 zł. by utrzymać wartość świadczenia była na takim samym poziomie, jak w momencie jego wprowadzenia. 

Ryszard Petru natomiast, goszcząc w Radiu ZET, wskazywał, że PiS w kampanii wyborczej może obiecać waloryzację świadczenia. 

Zwłaszcza, że ustawa o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci takie działanie partii rządzącej umożliwia. Co na to przedstawiciele rządu?

 

Będzie waloryzacja 500+? Jasna deklaracja minister Maląg

Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej wprost stwierdziła, że obecnie nie ma żadnych prac związanych z tym tematem. 

- Nie pracujemy nad waloryzacją 500 plus. Dla nas liczy się kompleksowe wsparcie dla rodzin. Na ten moment nie pracujemy nad zmianami – powiedziała.

Szefowa resortu rodziny odpowiedziała również na zarzuty, że świadczenie jest dostępne także dla najbogatszych Polaków. Tutaj również nie ma planów, by coś zmieniać.

-  500+ jest świadczeniem powszechnym, dla każdego i nie ma progów dochodowych - wskazała. 

 

(Źródło: Radio Zet)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%