Zamknij

Kętrzynianki z medalami siatkarskich mistrzostw województwa

12:49, 09.03.2016 Aktualizacja: 12:55, 09.03.2016
Skomentuj

Niedzielny finał Mistrzostw Województwa młodziczek w siatkówce wygrała bez straty seta Sparta Braniewo. Wicemistrzostwo wywalczyła SMS Foto-Ola Ostróda, w składzie której występują trzy kętrzynianki.

Finał miał murowanego faworyta. Były nim zawodniczki Sparty Braniewo, które grały najrówniej i najlepiej podczas całego sezonu ligowego. Nie zawiodły również w finale. Wygrały wszystkie spotkania bez straty seta. Najwięcej problemów miały w meczu z SMS Foto-Ola Ostróda, w której składzie występują trzy kętrzynianki: Wiktoria Makulus, Nikola Sawicka i Aniela Żukowska.

Drużyna z Ostródy twardo postawiła się późniejszym mistrzyniom województwa. W obu setach spotkanie było wyrównane, jednak w końcówkach skuteczniejsze były zawodniczki Sparty.

14-latki z Kętrzyna grają w ostródzkim klubie od września ubiegłego roku. Trafiły tam z drużyny prowadzonej w Kętrzynie przez Mariolę Piórkowską.