AZS Olsztyn najlepszy w Memoriale Jerzego Polkowskiego

09:36, 24.09.2024 . Aktualizacja: 09:36, 24.09.2024
Skomentuj Fot. MOSiR Kętrzyn Fot. MOSiR Kętrzyn

Siódmy Memoriał Jerzego Polkowskiego za nami. W Hali Widowiskowo-Sportowej, przy ul. Kazimierza Wielkiego w Kętrzynie, ponownie na sportowo uczczono pamięć o kętrzynianinie, wielkim miłośników gry w piłkę siatkową.

W turnieju zmierzyło się sześć zespołów, w tym dwie drużyny na co dzień grające w siatkarskiej 2. lidze.

Zawody otworzył Marek Olszewski, zastępca burmistrza Kętrzyna oraz rodzina Jerzego Polkowskiego. Rywalizacja rozpoczęła się od meczów w dwóch grupach, następnie odbyły się decydujące spotkania fazy pucharowej. W emocjonującym finale zwyciężył AZS Olsztyn, który pokonał 2:0 zespół Team Cresovia Górowo Iławeckie. Na najniższym stopniu podium stanęła drużyna Zamku Ryn, która w meczu o trzecie miejsce zwyciężyła z Absolwentami. Dalsze lokaty w tegorocznym memoriale zajęły zespoły: MKS MOSiR Kętrzyn oraz Giżycko.

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Kacper Sienkiewicz (AZS Olsztyn), Maciej Milewski (Team Cresovia Górowo Iławeckie), Szymon Śliwa (Zamek Ryn), Wiktor Polkowski (Absolwenci), Adam Kwiatkowski (MKS MOSiR Kętrzyn), Łukasz Augustynowicz (Giżycko).

Nad sprawnym przebiegiem siatkarskich zmagań czuwali sędziowie: Mariola Piórkowska i Krzysztof Jotko. Organizatorem wydarzenia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie. red