Zamknij

Wędkarze rywalizowali na Jeziorze Arklickim

11:19, 18.09.2024 . Aktualizacja: 11:20, 18.09.2024
Skomentuj Fot. GOK Barciany Fot. GOK Barciany

Na Jeziorze Arklickim odbyły się Spinningowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Barciany. Do rywalizacji przystąpiło aż 36 zawodników, co jest rekordem w dotychczasowej historii zawodów.

Niekwestionowanym mistrzem tegorocznych zawodów został Tomasz Petrecki. Do niego powędrowały nagrody za pierwsze miejsce w kategorii mężczyzn, największego szczupaka (78 cm) oraz największego okonia (35 cm). Drugie i trzecie miejsca w kategorii mężczyzn zajęli Daniel Sowa i Wiesław Stróg.

Wśród pań najlepsza okazała się Dorota Miller, a drugie miejsce zdobyła Bogumiła Piwiszkis. W kategorii „młodzież”, pierwsze miejsce zdobył Przemysław Sowa, drugie - Maciej Hryniewicki, a trzecie - Jakub Piecychna.

Nagrody i bony upominkowe wręczyli zawodnikom: Anna Tereszko, sekretarzyni gminy Barciany oraz Artur Sadłowski, prezes Koła PZW Mazury. Zdobywcy bonów upominkowych mogą je realizować w sklepie wędkarskim „Linek”, przy ul. Zamkowej 2 w Kętrzynie. Organizatorzy tradycyjnie zadbali o ciepłą zupę, kiełbaski i ognisko. gs