Zamknij

Kętrzyński Kilometr w nowym rekordem

12:12, 30.06.2024 . Aktualizacja: 12:12, 30.06.2024
Skomentuj Fot. MOSiR Kętrzyn Fot. MOSiR Kętrzyn

W cieniu 33 stopnie Celsjusza, na bieżni ponad 40 stopni, a na starcie kolejnego biegu „Kętrzyńskiego Kilometra” stawiło się 107 osób! W takich warunkach padło 29 rekordów życiowych, no i ten najważniejszy.

Na bieżni Stadionu Miejskiego w Kętrzynie stanęło m.in. 49 dzieci i młodzieży, rywalizującej na dystansach od 60 do 800 metrów i dziewięć osób z niepełnosprawnościami, które miały do pokonania 100 metrów (skrócony dystans z powodu pogody). W biegu głównym, pomimo afrykańskiej pogody, padło 29 rekordów życiowych. Krzysztof Głąb z Lidzbarka Warmińskiego poprawił nawet dotychczasowy rekord zawodów, który należał do niego. 1000 metrów pokonał w czasie 2:42'91!

Każdy z uczestników otrzymał medal za uczestnictwo, a najlepsza trójka w kategorii dzieci i młodzieży nagrodzona została dodatkowymi medalami: złotym, srebrnym i brązowym. Organizatorami Kętrzyńskiej Ligi Biegowej są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, Fundacja Drużyna ML i MKS MOSiR Kętrzyn. red