Zamknij

Ćwierćfinały mistrzostw Polski nie dla siatkarzy z Kętrzyna

08:40, 28.03.2024 . Aktualizacja: 08:40, 28.03.2024

Zawodnicy MKS MOSiR Kętrzyn wzięli udział w 1/8 finału Mistrzostw Polski Młodzików w piłce siatkowej. Zawody odbyły się w Warszawie, w hali KS Metro.

Turniej, niestety, nie przebiegł po myśli młodych siatkarzy z Kętrzyna, którzy przegrali wszystkie spotkania. Na plus zaliczyć można „urwanie” seta drużynie Womix NTS Trójka Nakło. Kętrzynianie ugrali seta również w meczu przeciwko PSW KaEmKa Starogard Gdański i tylko w starciu z gospodarzami, KS Metro Family Warszawa, nie wywalczyli żadnego seta (0:2).

Drużyna z Kętrzyna bazuje na roczniku 2010, a w pozostałych ekipach przodują zawodnicy urodzeni w 2009 roku. Niektórzy z nich powoływani są już do kadry Polski, więc zdobyte sety należy zaliczyć na duży plus. Zebrane doświadczenie powinno zaprocentować w kolejnym sezonie, którego młodzi kętrzynianie już nie mogą się doczekać. Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Kętrzyn oraz firmy Usługi Wulkanizacyjne Rawinis Krzysztof. Jarosław Markowski/oprac. MOSiR