Zamknij

Dwa dni przy bilardowych stołach

11:18, 19.03.2024 . Aktualizacja: 11:20, 19.03.2024
Skomentuj Fot. MOSiR Kętrzyn Fot. MOSiR Kętrzyn

W miniony weekend, w Bałtyckim Centrum Bilardowym, odbyły się dwa turnieje. W sobotę, w sali przy ulicy Moniuszki, rywalizowały dzieci - uczniowie szkół podstawowych, natomiast w niedzielę odbył się turniej 10-bil w kategorii „open”.

W zawodach dzieci wzięło udział 12 zawodników. Młodzi adepci bilarda to uczestnicy zajęć bilardowych organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie. Start w turnieju to kolejny etap sportowego rozwoju i zdobywania bilardowych umiejętności. Zawody zakończyły się zwycięstwem Oliwiera Szulc. Drugie miejsce zajął Mikołaj Sielski, a trzecie Maksymilian Towgin i Kacper Kocięcki.

W niedzielnym turnieju 10-bil w kategorii otwartej rywalizowało 21 bilardzistów. Wśród nich zawodnicy z Olsztyna, Giżycka, Węgorzewa, Grajewa i Kętrzyna. W turnieju wzięli udział m.in. Wadim Papiż – zawodnik bilardowej ekstraklasy i mistrz Polski amatorów, Maciej Trudnowski – wicemistrz Polski amatorów oraz Dawid Tonojan – brązowy medalista bilardowej ekstraklasy.

Zmagania zakończyły się wygraną Dawida Tonojana (Kętrzyn), który w finałowym meczu pokonał Piotra Mierzejewskiego (Olsztyn). Trzecie lokaty zajęli Michał Smoczyński i Maciej Trudnowski (obaj Olsztyn).

Organizatorem wydarzeń był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętrzynie. mosir