Zamknij

Juniorzy rywalizowali o tytuł szachowego mistrza Korsz

14:57, 19.12.2023 . Aktualizacja: 14:57, 19.12.2023
Skomentuj Fot. Aktywne Korsze Fot. Aktywne Korsze

Minionej niedzieli odbyły się pierwsze od wielu lat Szachowe Mistrzostwa Korsz Juniorów. Do turnieju zgłosiło się 18 młodych szachistów z miasta i okolic – wszyscy w ciągu tego roku brali udział w zajęciach, prowadzonych przez licencjonowanego instruktora szachowego, Piotra Sańko.

- Turniej został przeprowadzony w systemie szwajcarskim i składał się z siedmiu rund. Tempo gry wynosiło 10 minut na zawodnika (bez dodawanych sekund). Były to zatem szachy szybkie (rapid) – tłumaczą organizatorzy.

Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajął Hubert Daliga (6,5 pkt), który wyprzedził Grzegorza Daligę (również 6,5 pkt) oraz Jakuba Kietlińskiego (5 pkt). Wśród dziewcząt najwyżej uplasowała się Gabriela Mielniczuk (4,5 pkt), a najmłodszym zawodnikiem okazał się Julian Lesiak (3 pkt). Trzech najlepszych szachistów otrzymało ponadto książki o tematyce szachowej, a wszyscy uczestnicy drobne upominki. Puchary i nagrody ufundowała Gmina Korsze, które zwycięzcom wręczył Jan Adamowicz, burmistrz Korsz. Zajęcia szachowe, jak i sam turniej, były finansowane przez Gminę Korsze i organizowane przez Stowarzyszenie Aktywne Korsze. red