Zamknij

Kętrzynianka z szansami na udział w olimpiadzie!

20:05, 31.05.2023 . Aktualizacja: 20:05, 31.05.2023
Skomentuj Fot. Piotr Frąckiewicz Fot. Piotr Frąckiewicz

Mamy reprezentantkę w młodzieżowej kadrze narodowej breakingu (break dance), nowej dyscypliny olimpijskiej, która zadebiutuje na przyszłorocznych igrzyskach w Paryżu. Jest nią kętrzynianka, Iga Górska.

 

Województwo warmińsko-mazurskie będą reprezentowały w kadrze dwie zawodniczki ze Stowarzyszenia Hip Hop Mazury, klubu, który oficjalnie przynależy do Polskiego Związku Sportu Tanecznego. Pierwsza z nich jest Iga Górska z Kętrzyna, która na co dzień trenuje

w Kętrzyńskim Centrum Kultury pod okiem Piotra Frąckiewicza. Druga zawodniczka, to Emilia Kociałkowska z Rynu, gdzie trenuje w Regionalnym Parku Edukacji Kultury i Turystyki w Rynie, a jej trenerem jest Robert Grynis.

Obie zawodniczki, mimo różnych miejsc zamieszkania, często wspólnie trenują oraz występują na ogólnopolskich i międzynarodowych turniejach. Umiejętności, które wypracowały na przestrzeni lat, zapewniły im awans do kadry narodowej.

W ubiegły weekend Iga Górska i Emilia Kociałkowska uczestniczyły w pierwszym zgrupowaniu młodzieżowej kadry narodowej breakingu w Warszawie, gdzie oprócz kwestii organizacyjnych, warsztatów tanecznych, wzięły udział w Pikniku Olimpijskim – jednym z najważniejszych eventów rekreacyjno-sportowych w Polsce, promującym aktywność sportową. red

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%