Zamknij

Czy w Reszlu dojdzie do piłkarskiego święta? Póki co, jest dobry pomysł

08:24, 21.04.2023 . Aktualizacja: 08:24, 21.04.2023
Skomentuj Piłkarska historia Orląt jest bardzo bogata. Należy ją pielęgnować. Fot. Facebook/Orlęta Reszel ? ocalić od zapomnienia Piłkarska historia Orląt jest bardzo bogata. Należy ją pielęgnować. Fot. Facebook/Orlęta Reszel ? ocalić od zapomnienia

Z jednej strony na przykład Arkadiusz Wiereszko, Bogdan Pudlis, Wojciech Jałoszewski i Piotr Ruszkul, z drugiej choćby Marcin Wiciński, Barłomiej Bogdaniuk, Paweł Przybylski czy Adrian Giziński. Do takiego spotkania na piłkarskim boisku może dojść już w czerwcu, w Reszlu. Pomysł już jest.

 

- Ostatni weekend czerwca, wszystkie ligi zakończone, a piłkarze przed wakacyjnymi urlopami. Idealna okazja do tego, by skonfrontować ze sobą przeszłość i teraźniejszość, przypomnieć nam wszystkim historię naszych Orląt i raz jeszcze zobaczyć tych, którzy tę historię tworzyli - dzieli się swoimi rozmyślaniami ma Rafał Romańczuk, pomysłodawca meczu pokoleń w Reszlu. - Drużyna Legend, w składzie której znaleźliby się piłkarze grający w latach 80, 90 w III lidze, a naprzeciw Gwiazdy Orląt z lat 2000, które grały na szczeblu IV ligi i „okręgówki”, wzmocnione piłkarzami aktualnej drużyny - dodaje prowadzący fanpejdż Orlęta Reszel - ocalić od zapomnienia.

Póki co, to tylko pomysł, krążący w otchłaniach internetu, ale mający już wielu zwolenników. Niewykluczone więc, że zostanie zrealizowany.

- Po rozmowach z kilkoma osobami wydaje się, że jest on do zrealizowania i to naprawdę znikomym kosztem. A po co ten mecz? Żeby ocalić od zapomnienia. Ostatnio dużo siedziałem w archiwach Gazety Olsztyńskiej, cyfryzując całą piłkę Warmii i Mazur. W wolnych chwilach opisuję też historię Orląt, sezon po sezonie, od 20 lat prowadzę stronę orleta.wama.tv. Dawniej piłkarskim świętem w regionie były mecze Kadra - Gazeta i tak pomyślałem, że może warto zrobić coś podobnego w Reszlu, a że przez naszą oazę przewinęło się sporo ciekawych nazwisk, to byłoby fajnie jeszcze przypomnieć o nich. Myślę, że we współpracy nas, kibiców z zarządem klubu i piłkarzami możemy zrobić niezapomnianą rzecz. Lata lecą, więc dla niektórych być może będzie to ostatnie, symboliczne wybiegnięcie na murawę, a dla nas, na trybunach, będzie to okazja ku temu, by podziękować im wszystkim za tworzenie historii naszego klubu. Mam nadzieję, że uda się ten cel zrealizować - mówi Rafał Romańczuk.

Więcej o idei meczu pokoleń w Reszlu,  dowiecie się zaglądając na Facebook/Orlęta Reszel – ocalić od zapomnienia i na stronę internetową orleta.wama.tv. rm

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%