Zamknij

Granica Kętrzyn gromi rywali w sparingach!

14:47, 09.07.2020
Skomentuj

Czternaście bramek w dwóch meczach, to dorobek zawodników Granicy Kętrzyn w sparingach rozgrywanych w ramach przygotowań do nowego sezonu IV ligi. Minionej środy kętrzynianie rozgromili beniaminka klasy okręgowej, Juranda Barciany, aż 9:0.   - Te zwycięstwa cieszą, zwłaszcza w aspekcie ciężkich treningów, które aktualnie wykonujemy - mówi Adam Fedoruk, trener Granicy. - Zawodnicy pokazują charakter i jak dotychczas, dominują nad swoimi rywalami w drugich odsłonach meczów. W spotkaniu z Jurandem kętrzynianie w drugiej połowie spotkania zdobyli sześć bramek. Wcześniej odnotowali pięć trafień po przerwie meczu z Pisą Barczewo, wygrywając go 5:2. - Warty podkreślenia jest fakt, że do zespołu wchodzą nowi zawodnicy. Doświadczony Arkadiusz Koprucki powinien zapewnić nam spokój w defensywie, a na czołową postać środka pola wyrasta Piotr Dominik - dodaje Adam Fedoruk. - Cieszy też coraz pewniejsza postawa "starych" zawodników Granicy: Mateusza Paplińskiego, Łukasza Swachy, Marcina Dwulata czy Tomka Bobrowskiego, który staje się liderem tego zespołu. Kolejnym sparingpartnerem kętrzynian będzie zespół Orląt Reszel. Spotkanie odbędzie się w piątek, 10 lipca, o godzinie 18.00, na stadionie miejskim w Kętrzynie. Tydzień później, o tej samej porze, Granica podejmie MKS Korsze. W bezpośrednim starciu dwóch najbliższych rywali kętrzyńskiego czwartoligowca lepsi okazali się korszenianie, zwyciężając 3:1. Początek nowego sezonu rozgrywek ligowych na Warmii i Mazurach zaplanowano na pierwszy weekend sierpnia. W IV lidze MKS Korsze podejmie Motor Lubawa, a Granica uda się na mecz do Barczewa. W klasie okręgowej Jurand Barciany podejmie DKS Dobre Miasto, a Wilczek Wilkowo gościć będzie Śniardwy Orzysz. Orlęta Reszel swój pierwszy mecz zagrają w Mikołajkach. Wcześniej, 18 i 25 lipca, odbędą się spotkania rundy wstępnej i pierwszej rundy rozgrywek o Wojewódzki Puchar Polski. rm