Zamknij

Pszczelarskie spotkanie

. 11:37, 17.12.2024 Aktualizacja: 11:38, 17.12.2024
Skomentuj Fot. Pszcz-l-rz Fot. Pszcz-l-rz

7 grudnia jest dniem szczególnym dla szczególnej grupy ludzi, dla pszczelarzy. Właśnie wtedy odbywa się ich coroczna, ogólnopolska pielgrzymka na Jasną Górę. Jej skromnym wzorem, dzięki inicjatywie i staraniom Mieczysława Wanago, prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Kętrzynie, w tym właśnie dniu w Bazylice św. Jerzego w Kętrzynie spotkali się pszczelarze z kół w Asunach, Reszlu, Srokowie, Węgorzewie i oczywiście z Kętrzyna.

 

Podniosły charakter mszy świętej podkreślony został udziałem pocztów sztandarowych, skromnych i dostojnych jednocześnie. W zawiłych meandrach, jak droga pszczoły poszukującej nektaru, pojawili się na niej pszczelarze o różnych światopoglądach. To był moment niezwykłej integracji, czas zamykający słodkie zmęczenie po pracowitym sezonie. Ksiądz proboszcz Stanisław Majewski w pięknych, spokojnych słowach podziękował pszczelarzom za ich trud, polecając całą brać pszczelarską i ich rodziny opiece św. Ambrożego. Oni odwdzięczyli się swoimi darami - ciężkimi, pachnącymi, miodnymi…

A potem... uroczysty obiad, liczne rozmowy i wymiana doświadczeń... Wagę naszego spotkania docenił i podniósł jego rangę, Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Olsztynie z jego prezesem, Józefem Zyskiem. Wykład prof. Beaty Bąk o zagrożeniach dla świętego życia pszczół ze strony i natury, i człowieka oraz sposobach zapobiegania stratom w pasiekach, według najnowszych badań naukowych, uzupełnił nasze wyjątkowe spotkanie. Teraz czekamy na wiosnę, na ciepły wiatr, na zniewalający lot pszczół… Pszcz-l-rz

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu tygodnikketrzynski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

Czy Książek okradł spółdzielców?

Ludzie czego sie spodziewać od zarządu, który z racji Alzheimera zapomina ogłosić wyniki głosowania... przecież to ludzie po 80 - cudem jeszcze żyją - bez zmian w spółdzielni wyginiemy razem z tymi dinozaurami

Jacula

13:39, 2025-09-02

Import z Chin - jak zacząć?

Proste zrobić u siebie totalne bezrobocie,Chinom sprzedać nadbrzeże na Bałtyku aby ich czułna na pusto nie pływały kiedy przywiozą nam swoje towary załadować polskim drewnem i będa yany. A propo,powiem tak udało mi się przechytrzyć chińska technologię naprawiłem parasolkę,która była w Chinach składana jako jednorazówka-w żony oczach wyrosłem na Zucha.

zbyszek

11:03, 2025-09-02

Czy Książek okradł spółdzielców?

A może Pan Redaktor napisze o tym, jak Niedziółka darował Książkowi pięciocyfrową kwotę zawierając niekorzystną dla KTBS ugodę w sądzie? Hryniewicz też powinna za to wylecieć że stołka i dostać zarzuty.

czytelnik

19:00, 2025-09-01

Czy Książek okradł spółdzielców?

Na mieście mówi się, że SM ma inny problem a mianowicie, że nie następuje przekazanie władzy nowo wybranym. Obecnie trzymający władzę (pieniądze) zasłaniając się "kruczkami prawnymi" a wręcz niedoskonałością prawa i zarabiają co miesiąc krocie. I to jest temat dla dziennikarzy! Dodam tylko, że FB jest własnością amerykańską - prokurator umorzy postępowanie, bo żeby "coś" udowodnić i przełożyć to na stratę finansową, to trzeba mieć dowody i wyceny - amerykanie są trudni w takich sytuacjach.

powiatowy księgowy

17:26, 2025-09-01

0%