Zamknij

Strażacy ochotnicy z nowym sprzętem

16:25, 20.11.2023 . Aktualizacja: 16:25, 20.11.2023
Skomentuj Fot. Powiat Kętrzyński Fot. Powiat Kętrzyński

W Reszlu odbyło się spotkanie, podczas którego jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymały nowy sprzęt. Zakup został sfinansowany z budżetu obywatelskiego Powiatu Kętrzyńskiego.

 

- Jednostki OSP, włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, otrzymały sprzęt dofinansowany z budżetu obywatelskiego Powiatu Kętrzyńskiego. Formuła budżet obywatelskiego w samorządzie powiatowym jest nieobowiązkowa. Jest to spełnienie mojej obietnicy wyborczej, która jak widać przynosi pozytywne efekty - informuje Michał Kochanowski, starosta kętrzyński, który w obecności Marka Janiszewskiego, burmistrza Reszla i Andrzeja Lewandowskiego, wicestarosty kętrzyńskiego, wręczył sprzęt strażakom.

Zgodnie z zadaniem zatytułowanym „Poprawa bezpieczeństwa nad akwenami wodnymi”, OSP w Reszlu otrzymała silnik do łodzi ratowniczej, a sześć samochodów strażackich zostało wyposażone w terminale ST, wspomagające prowadzenie działań gaśniczych. Taki sprzęt, pozwalający na poprawienie łączności ze stanowiskiem kierowania oraz usprawnienie dojazdu i znalezienia miejsca zdarzenia, trafi do jednostek OSP w Reszlu, Barcianach, Korszach, Wilkowie, Srokowie i Drogoszach. rm

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MKMK

1 0

Strach lodówkę otworzyć. 20:12, 21.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%