Zamknij

Napracowały się upiększając Babieniec

13:35, 10.11.2023 . Aktualizacja: 13:36, 10.11.2023
Skomentuj Fot. KGW Baby z Babieńca Fot. KGW Baby z Babieńca

Koło Gospodyń Wiejskich Baby z Babieńca realizuje projekt „Zakorzenione – liderki dla środowiska” z Fundacji Roll-na. Działania upiększające wieś trwają od września.

 

- Tradycyjnie napracowałyśmy się, ale cieszymy się gdy nasza miejscowość, Babieniec, pięknieje - relacjonuje Czesława Orłowska-Staniszewska, prezeska stowarzyszenia KGW Baby z Babieńca.

Jak to w Babieńcu, 98 procent prac wykonały panie. We wrześniu kupiły rośliny i krzewy, a przy nasadzeniu pomagały również dzieci.

- Zaprojektowałyśmy i kupiłyśmy tablice informacyjne, promujące porządek. Tablice zostały zamontowane w miejscach użyteczności publicznej oraz nad Jeziorem Babienieckim. Wszystko szło sprawnie, dopóki nie odwiedziłyśmy jeziora, gdzie natknęłyśmy się na dzikie wysypisko - dodaje Czesława Orłowska-Staniszewska.

Panie z Babieńca posprzątały, a jeden z panów wykonał poręcz do schodów. Drugi zawiesił tabliczki i zrobiło się pięknie.

- Przed nami podsumowanie projektu i plany na przyszły rok. Dziękujemy Fundacji Roll-na za środki na realizację zadania oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w prace - zaznacza prezesa. red

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%