Pod kętrzyńskim ratuszem odbyła się ostatnia w sierpniu akcja poboru krwi. Tym razem zebrano 10 800 ml krwi pełnej, która trafiła do banku krwi.
Mimo deszczowej pogody, do mobilnego punktu poboru krwi zgłosiło się 26 dawców. Z przyczyn zdrowotnych dwóm osobom nie udało się oddać krwi.
- Do zacnego grona Honorowych Dawców Krwi dołączyły kolejne osoby, dzieląc się dzisiaj darem życia po raz pierwszy w życiu - informują organizatorzy zbiórki z Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Placówce Straży Granicznej w Barcianach.
We wrześniu odbędą się trzy kolejne akcje poboru krwi, wszystkie na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kętrzynie. red
0 0
Kiedyś jak była zasadnicza służba wojskowa na komisjach poborowych każdy kto mógł oddawał krew.
Patrzę na to zdjęcie i myślę,jak wiele się zmieniło bo dziś i kobiety idą do woja bo taka jest ich wola.
Co Pan Kaczyński,że dają sobie w (...)-lepiej nie komentować, ale facet chce dalej kandydować.
14:58, 02.09.2023
0 0
Z danych opublikowanych przez ekonomistę Rafała Mundrego wynika, że w 2022 roku Ministerstwo Zdrowia pozyskało 191 mln zł ze sprzedaży osocza honorowych dawców. Tylko 18 proc. pobranej krwi trafia do potrzebujących pacjentów. 01:12, 04.09.2023