Zamknij

Na emeryturze handlowali "fajkami"

16:53, 28.10.2022 . Aktualizacja: 21:28, 21.02.2023
Skomentuj

Funkcjonariusze straży granicznej i służby celno-skarbowej przeszukali kilka pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych w powiecie kętrzyńskim. Mundurowi zabezpieczyli ponad 79 kg krajanki tytoniowej i 880 sztuk papierosów.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Barcianach razem z kolegami służby celno-skarbowej z III Referatu Realizacji w Ełku prowadzili wspólne działania pod kątem ujawnienia nielegalnych wyrobów akcyzowych. W toku swoich działań ustalili, że 60-letnia kobieta przechowywała w szafkach kuchennych nielegalne papierosy.

- Część z nich była z białoruską akcyzą, kolejne wyroby tytoniowe pochodziły z "lewej fabryki". W dodatku funkcjonariusze odkryli, że kobieta posiada butlę gazową, która służyła za skrytkę na papierosy - relacjonuje mjr SG Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Funkcjonariusze służb podejrzewali również, że w jednym z bloków mieszkalnych, "kwitnie" handel wyrobami akcyzowymi. Nie pomylili się. Przeszukania trzech sąsiadujących ze sobą mieszkań doprowadziły do ujawnienia 79 kg krajanki tytoniowej o szacunkowej wartości 58 tysięcy złotych.

- 63-letnia kobieta miała prawie 62 kg tytoniu, jej 65-letnia sąsiadka 4 kg, a 65-letni sąsiad obu pań ponad 13 kg. W dodatku mężczyzna zdążył już wykonać własnoręcznie 700 sztuk papierosów - dodaje Mirosława Aleksandrowicz.

Teraz 60-latkowie, za takie spędzanie wolnego czasu na emeryturze, poniosą odpowiedzialność karno-skarbową. red

Fot. W-MOSG

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

LiberałLiberał

0 0

Ot gieroje schwytali parę płotek. A może lepiej zasadzić się na grubego zwierza? Wtedy jest się czym pochwalić.

A tak w ogóle to jak to możliwe, że taki komunistyczny wymysł jak akcyza jeszcze obowiązuje? Znieść wPISdu wszelkie koncesje i zakazy, niech żyje liberalizm! 08:27, 29.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZbyszekZbyszek

0 0

Jak widzisz banderolę na fajkach czy butelce to się przyjrzyj co widzisz ? - Orła Polskiego.
Nie jestem szpecem od symboli Narodowych,ale to jest lekkie przegięcie aby na używkach,
które oficjalnie są zwalczne przez Państwo był Symbol Orła Białego - Polskiego.
"Taki mamy klimat",cytując słowa,które zapamiętałem po prostu nie da się tego przetłumaczyć na nasze. :) 09:14, 29.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%