Zamknij
REKLAMA

O tolerancji od najmłodszych lat

10.55, 20.06.2022 Aktualizacja: 10.55, 20.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

Kolejny raz kętrzyńscy policjanci spotkali się z młodzieżą szkolną, aby omówić ważne tematy. Tym razem rozmawiali o odpowiedzialności i tolerancji wobec drugiego człowieka.

Czym jest tolerancja wobec drugiego człowieka? Czym jest równe traktowanie? Na te i wiele innych pytań dotyczących poszanowania poglądów, zachowań, cech innych ludzi oraz poszanowaniu innych osób, policjanci rozmawiali z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie. A ciaktywnie włączyli się w prelekcję.

Problem tolerancji jest szczególnie ważny teraz, kiedy w Polsce gościmy dużo rodzin z Ukrainy, a w szkolnych ławkach przybyło rówieśników. Warto pamiętać o tym, żeby nie dawać dziecku poczucia, że są jacyś "oni", a na drugim biegunie jesteśmy "my".

- Warto pielęgnować w dziecku poczucie wspólnoty i jedności, sprawić, że zamiast na różnicach u innych ludzi, będzie koncentrowało się na podobieństwach. Jak zaznaczyła jedna z małych słuchaczek dla niej tolerancja ma duże odzwierciedlenie w przysłowiu: "Nie czyń drugiemu co Tobie niemiłe" - relacjonuje asp. Ewelina Piaścik, rzecznik Komendanta Powiatowego Policji w Kętrzynie, która prowadziła rozmowy z uczniami. red 

Kilka ważnych wskazówek

  • Jeśli chcesz nauczyć dziecko tolerancji, to nie etykietuj innych ludzi. Jeśli to robisz, pokazujesz mu, że wszystko jest czarno-białe i każdego da się jakoś skategoryzować.
  • By maluch uczył się dostrzegania podobieństw, a nie różnic, dobrze jest uważać, jakiego języka się przy nim używa. I nie dzielić ludzi na "my" kontra "oni".
  • Gdy dziecko zacznie pytać o odmienność innych ludzi, nie bójmy się rozmowy. To dobra okazja, by przeprowadzić pogawędkę o tolerancji i wyjaśnić dziecku, że różnimy się między sobą. 

Fot. KPP Kętrzyn

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

poczciwinapoczciwina

0 0

Aby tylko nie zapomnieli powiedzieć że jest tata, jest mama, a LGBTQ to wynaturzenie, które należy tolerować, ale nigdy akceptować. 05:55, 21.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gubernatorgubernator

0 0

- a gdy dziecko pomyśli to spyta funkcjonariusza: - pse pani, a po co paralizator i mandat za tysiąc pieńcset, i klatka w radiowozie?... cy to tolerancja inacej?...
- więc, szanowni funkcjonariusze, nie ogłupiajcie siebie i naszych dzieci propagandą systemu, niech każdy z was będzie człowiekiem w służbie czyli Policjantem, nie interfejsem, końcówką systemu, a człowiekiem co ma rozum i wolną wolę. A, z tego wynika nietolerancja dla nieposzanowania wolności, nietolerancja dla głupoty (przepisy to wskazówki pomocnicze, tym bardziej, że niedoskonałe i w nadmiarze nadrukowane przez wykształconych durniów z warszawy i brukseli) Szacunek do bliźniego to równowaga tolerancji i nietolerancji.
- no i, dziecko by dodało: jakby była tylko tolerancja to nie byłoby policji... nie?... 07:06, 22.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%