Walentynkowy puchar pojechał do Gdańska

09:28, 15.02.2022 Aktualizacja: 09:28, 15.02.2022
Skomentuj
reo

Minionej soboty w hali widowiskowo-sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie odbył się Walentynkowy Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Mężczyzn. W sportowych zmaganiach wzięło udział osiem drużyn.

Do rywalizacji przystąpiły: AZS UG Patera Team Gdańsk, Zenit Giżycko, Słoneczny Patrol Ełk, Korsze, Mazurzy Kętrzyn, MES Kętrzyn, Drink Team Kętrzyn oraz Kętrzyn. Turniej otworzył Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna, który życzył zawodnikom udanej rywalizacji.

Po trwającej niemal osiem godzin sportowej walce w grupach eliminacyjnych, półfinałach i finałach, stojących na wysokim poziomie, zwycięzcą tegorocznego turnieju został AZS UG Patera Team Gdańsk, który w tie-breaku pokonał Zenit Giżycko. Trzecie miejsce zdobył Drink Team Kętrzyn, a czwarte reprezentacja Kętrzyna. Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Korsze, MES Kętrzyn, Słoneczny Patrol Ełk oraz Mazurzy Kętrzyn.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Jakub Boczar z AZS UG Patera Team Gdańsk. Organizator, którym był MOSiR Kętrzyn, zadbał też o wyróżnienia indywidualne w każdej drużynie. Otrzymali je: Karol Lewczyk (Mazurzy Kętrzyn), Piotr Zujko (Słoneczny Patrol Ełk), Ewa Duczek (MES Kętrzyn), Adrian Jachimowicz (Korsze), Andrzej Jankowski (Kętrzyn), Paweł Glinka (Drink Team Kętrzyn), Michał Szaraniec (Zenit Giżycko) i Mateusz Behrendt (AZS UG Patera Team Gdańsk). Puchary, nagrody i wyróżnienia indywidualne wręczył zawodnikom Ryszard Niedziółka. Krzysztof Krupienik