Nowa rzeczywistość na sesji rady powiatu

Nowa rzeczywistość na sesji rady powiatu

Samorząd powiatowy przystosował się do nowej rzeczywistości, którą mamy w związku z epidemią koronawirusa. W czwartek, 29 października, odbyła się pierwsza w historii powiatu kętrzyńskiego sesja rady w trybie zdalnym.

27 sesja Rady Powiatu Kętrzyńskiego nie odbyła się w sali kominkowej starostwa, a przed monitorami komputerów. W sesji uczestniczył też Michał Kochanowski, starosta kętrzyński, który przebywa na zwolnieniu lekarskim. Jak sam zaznaczył, nie brał udziału w głosowaniach, tylko chciał uczestniczyć w sesji aby na bieżąco móc odpowiadać na ewentualne pytania.

– Po raz kolejny jestem dumny z samorządu powiatowego. Tym razem z faktu, że jako pierwsi potrafiliśmy zorganizować sesję w trybie zdalnym, bez zbędnego narażania zdrowia radnych oraz pracowników obsługujących sesję – powiedział na początku obrad Michał Kochanowski.

Podczas sesji starosta poinformował m.in. o prowadzonych działaniach skierowanych na zwalczanie skutków pandemii, o pozyskanych środkach finansowych przeznaczonych na Dom Pomocy Społecznej w Kętrzynie oraz o sytuacji szpitala powiatowego. Przedstawiono też „Raport o stanie realizacji zadań oświatowych w powiecie kętrzyńskim w roku szkolnym 2019/2020” oraz „Informację na temat analizy i oceny rynku pracy oraz poziomu bezrobocia w powiecie kętrzyńskim”. Ponadto radni uchwalili zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Kętrzyńskiego na lata 2020-2035 oraz zmiany w budżecie powiatu na 2020 rok. red

Fot. Powiat Kętrzyński

Podobne artykuły
5  
  • Wyborca
  • Dodano 29 października 2020

  My też będziemy dumni z takiej formy sesji jak będzie udostępniona mieszkancom online a potem w formie nagrania. Na te chwilę to tylko sucha informacja.

  Odpowiedz
   • Wyborca Świadomy
   • Dodano 29 października 2020

   Nie wierzę, żeby tam też nie było relacji na żywo albo nagrania. Chyba że dla Wyborcy internet to przerażające narzędzie nie do opanowania. Śmiało, to nie gryzie. Znalazłam cały film bez problemów.

   Odpowiedz
  • Wyborca Świadomy
  • Dodano 29 października 2020

  Można było obejrzeć sesję na żywo na fejsbuku powiatu. Jest nagranie.

  Odpowiedz
   • Wyborca
   • Dodano 29 października 2020

   A co to jest fejsbuku powiatu? Powiat ma swoją oficjalną stronę i tam jest miejsce na to.

   Odpowiedz
  • Wyborca
  • Dodano 29 października 2020

  Tylko jest pytanie jak to wygląda w świetle przepisów Ustawy o Samorządzie Powiatowym, oraz Statutu i Regulaminu ,czy nie należało w pierwszej kolejności to rozważyć?
  Chyba,że w/w dopuszczają taką możliwość procedowania ?

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *