Impreza, która została w Kętrzynie na dłużej

Impreza, która została w Kętrzynie na dłużej

Już w najbliższą sobotę, 2 maja, czeka nas koncert finałowy XVII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki „Kryształowa Nuta”. Czyj talent będziemy mogli odkryć w tym roku w Kętrzynie? Kto wyśpiewa swoją drogę do sławy?

Z roku na rok Kryształowa Nuta cieszy się coraz większą popularnością.  Jednak tegoroczna ilość zgłoszeń przeszła najśmielsze oczekiwania Organizatorów, bowiem chęć udziału zgłosiło ponad 150 wokalistów z całej Polski.

– Cieszę się, że do Kętrzyna przyjechała impreza z innego miasta i została z nami, jak się okazuje, na dłużej – powiedział podczas wtorkowej konferencji Ryszard Niedziółka, burmistrz Kętrzyna. – Ogólnopolski Przegląd Piosenki Kryształowa Nuta to wielka promocja Kętrzyna, której zasięg sięga wielu zakątków kraju. Wierzę, że młodzi ludzie u progu kariery wokalnej będą mogli powiedzieć, że wszystko zaczęło się właśnie w Kętrzynie. Jako Miasto zawsze będziemy wspierać inicjatywy związane z rozwojem pasji młodych ludzi oraz promocją Kętrzyna – dodał Ryszard Niedziółka.

Zakwalifikowani uczestnicy powalczą w finale o Grand Prix, czyli statuetkę Kryształowej Nuty, a także o nagranie singla, pobyt dla dwóch osób w luksusowym Hotelu oraz 1 500 złotych. Pojawia się też szansa na zdobycie przepustki do udziału w warsztatach drugiego etapu Ogólnopolskich Spotka Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” oraz szeregu innych nagród, które przygotowali partnerzy. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego.

– Nagrody są bardzo cenne, będą to np. produkcje muzyczne czy przepustki do innych muzycznych wydarzeń. Pojawią się również nagrody związane ze śpiewaniem, z wokalistyką. Będą to vouchery na zakup profesjonalnych podkładów muzycznych, będzie mikrofon czy inny sprzęt muzyczny oraz m.in. gitara, którą przekazuje nam Marszałek Województwa Warmińsko Mazurskiego. Mamy też nagrody ekstremalne, czyli dwa vouchery ufundowane przez Norbert Nowickiego mistrza Świata w Paralotniarstwie – zaznacza Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Gwiazdą wieczoru będzie Robert Janowski, który również zasili grono jurorskie jako przewodniczący. Obok niego zasiądą: realizator dźwięku Ryszard Szmit, producenci Marcin Kindla i Robert Sadowski oraz trener wokalny Anna Rybska.

Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności. Transmisję online będzie można, jednak obejrzeć na profilu Facebook Kętrzyńskiego Centrum Kultury oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztyn a także na antenie Telewizji KTK. Sponsorem transmisji na żywo jest Port Lotniczy Olsztyn-Mazury. Justyna Drozd, rm

Zdjęcie: Ryszard Niedziółka, Bartłomiej Zdanowicz i Beata Szuksztul, pracownik KCK, podczas wtorkowej konferencji prasowej. Fot. Miasto Kętrzyn   

Podobne artykuły
7  
  • Kętrzyniak
  • Dodano 27 kwietnia 2021

  Sponsor transmisji ?? To KTK nie jest opłacana przez spółdzielców ?? No tak ale pieniądze znowu popłyną do Narcyza z Wydmin.. ile tym razem zarobią kolesie Narcyza i pyszałka z Lidzbarka???? Czy ktoś się w końcu zajmie tymi cwaniaczkami ??

  Odpowiedz
   • Zbychu
   • Dodano 27 kwietnia 2021

   Też dziś widziałem w telewizji lokalnej -To zawodowcy od tego typu imprez.
   PS. Już widzieliśmy rozpiepszony telewizor na bruku Amfiteatru a do tego stał dość długo
   fortepian na zewnątrz na deszczu,śniegu i gradzie przy rozkladaniu sceny,która gościła
   już wielu wielkich artystów i to za poprzedniego burmistrza Pana Hećmana.Może się
   mylę i nie pamiętam to z góry przepraszam.

   Odpowiedz
  • Obywatel Piszczyk
  • Dodano 27 kwietnia 2021

  Ciekawe wydarzenie. Szkoda, że radni obniżyli budżet KCK

  Odpowiedz
   • Zadłużone retiwi
   • Dodano 27 kwietnia 2021

   Jak budżet by był większy to więcej trafiło by do narcyza – na jedno wyszło

   Odpowiedz
    • Obserwator
    • Dodano 27 kwietnia 2021

    Spokojnie trafia co trzeba a może nawet więcej. Kojarzycie słynne 10%? Teraz jest znacznie więcej dla narcyza. Tak wróbelki ćwierkają a raczej wróbelkowe. I ta ekologia. Na sesjì zostanie ujawnione. Trzeba poczekać.

    Odpowiedz
  • Obywatel Piszczyk
  • Dodano 27 kwietnia 2021

  Coś się Obserwator tobie myli. Nie 10 procent a 20 i nie Wróbel a Sokół przynosił

  Odpowiedz
  • Zbychu
  • Dodano 29 kwietnia 2021

  Panie vice burmistrzu proszę wprowdzać standardy Giżycka tu do nas w Kętrzynie -pora
  i momenty sprzyjają ku temu bo pózniej to mozemy wpaść w taki marazm,że szok !

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *