Dzień dialogu – bo wszystkie kultury są równe

Dzień dialogu – bo wszystkie kultury są równe

Minionej środy w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Kętrzynie odbyły się obchody Dnia Dialogu z Islamem. Obie strony wspólnie przygotowały gazetkę przedstawiającą typowe symbole kultury muzułmańskiej

 

– Chociaż dzień dialogu z Islamem wiąże się z konkretną datą, to w naszym ośrodku jest wiele organizowanych przedsięwzięć, poświęconych różnym kulturom – poinformowała Mirosława Aleksandrowicz z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.- Tego typu imprezy sprzyjają nawiązywaniu dobrych relacji między przedstawicielami odmiennych często kultur, łagodzą skutki szoku kulturowego, a także pokazują, że wszystkie kultury są równe i każda z nich zasługuje na szacunek.

Okazuje się, ze pomimo znaczących różnic kulturowych, obyczajowych i oczywiście religijnych, można skupić się na pewnych wspólnych dla wszystkich aspektach i nawiązać porozumienie. W kętrzyńskim ośrodku przebywają podopieczni pochodzenia irańskiego, albańskiego i czeczeńskiego.

 

red

 

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
1
    • Zgroza
    • Dodano 30 stycznia 2016

    A jak stoja ciapate z tego osrodka dla tzw uchodzcow to pewnie nikt nie zauwaza, ze pliki eurusow to z bankomatow wybieraja tak w granicach 1000-1500 euro (juz tu raz pisalme, ze ktos to widzial kogo znam). No i to sa takie byki bedacy w sile wieku co zreszta widac po zdjeciu w newsie o tychze „uchodzcach” na ketrzyn.wm.pl linku nie bedzie szukajcie sami. Olecko u siebie zrobilo co trzeba i malo tego beda nadal protestowac, by w tym hotelu nie powstal osrodek dla tych co macie tam u siebie w placowce strazy granicznej. A moze tak byscie sie podobnie zorganizowali a nie gnijecie w tej nieskonczonej turbociemnocie, bo tak dla prawie kazdego w nke to sie tak dziwnie „podoba”?

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *