Ważny jest dialog

Ważny jest dialog

– Jeżeli kilka osób siada do rozmów i nie potrafią oni wypracować wspólnego zdania, pomysłu na przyszłość, to nie można wówczas mówić o jakimkolwiek sukcesie. Uważam, że powinniśmy zapomnieć o tych „znaczkach” PO, PiS, a zacząć patrzeć wyłącznie pod kątem dobra ludzkiego – mówi Zbigniew Olenkowicz, wicestarosta kętrzyński, z którym rozmawiał Robert Majchrzak.

 

– Panie starosto, czym przywitała nas wiosna, jeżeli chodzi o działania samorządu powiatowego?

– Wiosna, jak to ma do siebie, przywitała nas dobrymi nowinami (uśmiech). Na przykład znaleźliśmy środki finansowe na długo wyczekiwany remont ulicy Górnej.

– Proszę przypomnieć jak długo na ten remont czekają mieszkańcy ulicy Górnej?

– Nie wiem dokładnie, ale na pewno „naście” lat.

– A więc sukces?

– Praca obecnego zarządu powiatu trwa dopiero miesiąc. I jeżeli znaleźliśmy już środki na remont tej ulicy bez posiłkowania się kredytem, to uważam to za duży sukces.

– Kiedy ruszą już właściwe prace na Górnej?

– Skoro są pieniądze, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ruszyły jak najszybciej się da. Na dniach ogłosimy przetarg na wykonanie tego zadania.

– Jakie inne inwestycje będzie w najbliższym czasie realizował Powiat Kętrzyński?

– Odpowiem tak: Należy zadać pytanie dlaczego do tej pory nie ruszyły powiatowe inwestycje? Mamy koniec marca i dopiero nowo wybrany zarząd ogłasza przetargi na inwestycje drogowe… Można było już to mieć za sobą, bo środki na to były i są.

– Wobec tego dlaczego poprzedni zarząd tego nie zrobił?

– Tego nie wiem (uśmiech).

– Władze Kętrzyna zapobiegają od pewnego czasu o przekazanie niektórych ulic powiatowych, znajdujących się na terenie miasta. Kiedy to nastąpi?

– Od strony prawnej może to nastąpić z początkiem przyszłego roku. Do września musimy natomiast mieć przygotowane wszystkie dokumenty. Ta sprawa było poruszona na ostatniej sesji rady powiatu. Zostały powołane dwa zespoły robocze – z miasta i z powiatu, które mają zadania wypracować w tym zakresie wspólny mianownik.

– Co z ulicą Budowlaną?

– (Uśmiech) Jak Pan zapewne pamięta, ta ulica była kością niezgody pomiędzy byłym starostą, a burmistrzem Kętrzyna. Teraz mamy już pomysł jak ten problem rozwiązać.

– Dlaczego Miastu tak bardzo zależało na tej Budowlanej i dlaczego był w tej materii taki opór ze strony Powiatu?

– Nie wiem. Argumentacja byłego starosty, że tam znajdują się działki przedsiębiorców, do mnie nie przemawia. Przedsiębiorcy płacą podatki od nieruchomości i tak jak wszystkim innym mieszkańcom powiatu, należy im się odpowiednia infrastruktura drogowa. Ten upór był dla mnie niezrozumiały.

Dlaczego Miastu zależało na Budowlanej? Może dlatego, że od strony wjazdu do Tesco jest już kawałek dobrej drogi i teraz wystarczy połączyć to co zostało z ulicą Bałtycką. Chociażby po to, żeby w przypadku jakiegoś zdarzenia drogowego móc zorganizować bezpieczny objazd. Nie tak dawno był tam przecież taki przypadek. Musimy też pamiętać, że mamy tam chociażby Warsztat Terapii Zajęciowej.

Rozwlekanie tego tematu jest niepotrzebne. Trzeba to po prostu zrobić i zając się innymi problemami do rozwiązania, a nie bez końca „żyć” ulicą Budowlaną.

– „Innymi problemami”, czyli na przykład uporządkowaniem kwestii opłat za ustawianie pojemników do selektywnej zbiórki odpadów…

– I tutaj znowu pojawia się niezrozumiałe dla mnie działanie poprzedniego zarządu. Do tej pory nikt nie pobierał tych opłat i wszystko funkcjonowało. Chcę zwrócić uwagę na fakt, że w przypadku wprowadzenia tych opłat mieszkańcy ulic powiatowych na terenie Kętrzyna musieliby więcej płacić za odbiór odpadów. Nie oszukujmy się, to nie Miasto czy „Komunalnik” zapłaciłyby więcej, zawsze na końcu takiego łańcuszka jest właśnie mieszkaniec.

– Jak zostanie rozwiązany ten problem? Bo przecież zgodnie z przepisami prawa, ta opłata musi zostać wprowadzona.

– Zgadza się. Ale niech to będzie opłata symboliczna, na przykład grosz. W tym miejscu trzeba to powiedzieć, bo pojawiają się głosy, że Powiat chce zrezygnować z dochodów, że to przecież my jesteśmy dla społeczeństwa, a nie społeczeństwo dla nas. Zaznaczę jeszcze raz, że do tej pory nikt tych opłat nie pobierał, więc jeżeli my również z nich zrezygnujemy, to po raz kolejny pokażemy, że dobro społeczne jest dla nas najważniejsze.

Trzeba to też koniecznie zaznaczyć, że wprowadzając opłatę za korzystanie z pasa drogowego poprzez zajęcie go przez gniazda (pojemniki) do selektywnej zbiórki odpadów, zyskalibyśmy około 40 tysięcy złotych w skali roku. Uważam, że można wygospodarować taką kwotę przy bardziej racjonalnym wydatkowaniu środków publicznych i taką drogą zamierza kroczyć obecny zarząd powiatu.

– Pan, jako przedsiębiorca z krwi i kości, ma już pewnie wyrobioną opinię na temat racjonalnego wydawania środków publicznych…

– (Uśmiech) Zdecydowanie tak. Przedsiębiorca, zanim wyda złotówkę, to najpierw musi ją zarobić. I to jest ta szalona różnica. Mamy okres przedświąteczny, więc nie jest to odpowiedni moment, ale przyjdzie jeszcze czas, żeby porozmawiać o niegospodarności poprzedniego zarządu.

– Platforma Obywatelska, którą Pan reprezentuje, nie miała w roku 2014 zbyt udanych wyborów samorządowych w naszym powiecie. Teraz jednak mamy wicestarostę z PO, przewodniczącego rady powiatu związanego z PO, czy ostatnio również wiceprzewodniczącego rady, który w wyborach startował z listy PO. Jak do tego doszło, jaka jest recepta na to, aby z porażki przejść do politycznego sukcesu?

– Przepis jest prosty: Praca, praca i jeszcze raz praca. Trzeba mieć plan i konsekwentnie go realizować.

Ważny jest też dialog. Jeżeli kilka osób siada do rozmów i nie potrafią oni wypracować wspólnego zdania, pomysłu na przyszłość, to nie można wówczas mówić o jakimkolwiek sukcesie. Uważam, że powinniśmy zapomnieć o tych „znaczkach” PO, PiS, a zacząć patrzeć wyłącznie pod kątem dobra ludzkiego. To ludzie są naszym kapitałem i to ludzie, jeżeli oczywiście chcą, mogą coś zmienić w naszym życiu.

– Do następnych wyborów mamy już niewiele czasu. W jakim kierunku zamierza pod tym kątem podążać zarząd powiatu?

– Odpowiem w ten sposób: Podstawowymi zadaniami Powiatu są szpital, drogi powiatowe i szkolnictwo. Na tych trzech sprawach, a głównie na szpitalu, musimy się skupić. Konieczna w tym wypadku jest nasza współpraca z poszczególnymi gminami.

Wracając do szpitala, jeżeli podczas ostatniej sesji dyrektor stwierdził, że sytuacja kadrowa jest opanowana, to teraz życzyłbym sobie, żeby szpital nie generował długów…

– Jest to w ogóle możliwe?

– Wszystkie szpitale samorządowe mają podobne problemy. Nie znaczy to jednak, że tutaj też nie można racjonalizować wydatków i szukać oszczędności w tych sferach, w których jest to możliwe.

– Na zakończenie rozmowy proszę przekazać życzenia świąteczne mieszkańcom powiatu.

– Najważniejsze abyśmy mogli spędzić święta w spokoju, w rodzinnym gronie i znaleźć chwilę zadumy. W takim czasie jak święta, powinniśmy osiągnąć pogodę ducha i życzę wszystkim, żeby to się udało.

– Dziękuję za rozmowę.

Podobne artykuły
58Komentarz
  • dobro spoleczne jest najazniejsze
  • Dodano 2 kwietnia 2018

  Ważny jest dialog właśnie b. ważny !

  Odpowiedz
  • Mazur
  • Dodano 2 kwietnia 2018

  Przeczytałem początek i zgadzam się ,ale polityka nasza to nie to o czym Pan marzy bo dobrym jedzeniem każda gospodyni trafia do serca.Koniec.

  Odpowiedz
  • Hipokryzja
  • Dodano 2 kwietnia 2018

  Czas niekończących się sukcesów. A przepadkiem to nie sa pomysly poprzednikow które były przez hamulcowa 11 blokowane?

  Odpowiedz
  • kulawa kuźka
  • Dodano 2 kwietnia 2018

  Jak to szybko zmienia zdanie. Najpierw proste było przekazać drogi powiatowe do miasta teraz już nie jest takie proste i po prostu (znowu proste) wystarczy naliczyc symboliczny grosz dla tych z ulic powiatowych. Co dwa tygodnie nowy pomysł. Społeczeństw o to nie indyk ktoś mi wszystko można w dziób wcisnąć.

  Odpowiedz
  • Rusałka leśna
  • Dodano 2 kwietnia 2018

  Mam pytanie a czy przypadkiem opozycyjna 11 ( której Pan był członkiem ) nie blokowała wszystkiego co tylko mogła ? pytam się jak to blondynka

  Odpowiedz
  • sasiadka
  • Dodano 2 kwietnia 2018

  wreszcie od dawna czekalismy na takiego szefa starostwa, mam nadzieje ze oddany na niego glosnie pojdzie na marne

  Odpowiedz
   • Marek
   • Dodano 3 kwietnia 2018

   Niestety już poszło

   Odpowiedz
  • Marek
  • Dodano 2 kwietnia 2018

  Jeśli tak szybko zostały znalezione środku na ulice Górna to ciśnie się pytanie jak został przygotowany i zatwierdzony budżet na ten rok? Rada to zaakceptowała?

  Odpowiedz
  • kicia
  • Dodano 3 kwietnia 2018

  Uwaga na cenzurę redaktora. Kasuje niepochlebne sobie opinie

  Odpowiedz
  • kicia
  • Dodano 3 kwietnia 2018

  Śmieszne, że redaktor dyktuje wicestaroście co ma na zrobić na zakończenie. cyt” na zakończenie rozmowy proszę przekazać życzenia wielkanocne”.Redaktor wspiął się na wyżyny swoich kompetencji.

  Odpowiedz
   • Marek
   • Dodano 3 kwietnia 2018

   Robota pod dyktando, to w tych kręgach norma.

   Odpowiedz
  • tadek
  • Dodano 3 kwietnia 2018

  Tylko z kim?

  Odpowiedz
  • Dobro społeczne jest najważniejsze
  • Dodano 3 kwietnia 2018

  Słowa słowa słowa….. dialog i dobro społeczne? ….. wstyd i obłuda.

  Odpowiedz
  • mam u was znajomych
  • Dodano 3 kwietnia 2018

  Został mój wpis usunięty, pytam ponownie: kiedy muzeum będzie u tego pana z obrazka?

  Odpowiedz
   • Dobro społeczne jest najważniejsze
   • Dodano 3 kwietnia 2018

   Uruchomiono metody redem z PRLu. Usuwac niewygodne komentarze. Wszustkie dotyczace przeniesienia muzeum zostaly usuniete. Cos jest na rzeczym ale napewno nie dobro spoleczne.

   Odpowiedz
  • Jak z obrazka
  • Dodano 3 kwietnia 2018

  Pomimo że Pionek został „kupiony” za najwyższą cenę odczuwamy ze najbardziej kontrowersyjny jest ten z plakatu. Czy to tylko takie złe odczucie?

  Odpowiedz
  • Czytelnik
  • Dodano 4 kwietnia 2018

  „Uważam, że powinniśmy zapomnieć o tych „znaczkach” PO, PiS, a zacząć patrzeć wyłącznie pod kątem dobra ludzkiego”
  Mam wrażenie że temu panu żaden znaczek (przynależność do grupy) nigdy nie był wartością a jedynie własny interes.
  Dziś jest tego ewidentny przykład. Pod hasłem „dobra społecznego” o „dialogu” realizuje swój wlasny plan. Wyborcy to nie pracownicy na kuchni i nie są od takich uzależnieni.

  Odpowiedz
   • Janek
   • Dodano 8 kwietnia 2018

   W pełni popieram. Proponuję sprawdzać , czyj będzie n.p catering na imprezach samorządowych i za ile. Natomiast jeżeli chodzi o te „znaczki” to wystarczy popatrzeć na stanowiska w samorządach i kto jak głosował. Jak nie dynastia, to interes, tylko czyj. A znaczki można zamieniać, co za problem i dla kogo. Czas wybrać ludzi , którzy są PRAWDZIWYMI SPOŁECZNIKAMI i mają konkretne propozycje.

   Odpowiedz
    • Marta
    • Dodano 10 kwietnia 2018

    Znajomości jak widać sa w tych kręgach kluczowe. A plotki o wszystkich z kręgu zainteresowań kto z kim ile razy i dlaczego (diagol) budują świadomość ważności. Zenująco plytkie cele, ubogie marzenia.

    Odpowiedz
  • Yhy
  • Dodano 4 kwietnia 2018

  Ludzie nie są głupi… widzą co sie dzieje !!!
  Muzeum u PANA WICE ciekawe czy mysli ze nikt nie wie…. ciekawe jaki psiak zostanie dyrektorem muzeum… pewnie kupiony hećbrukowy psiak z jego wiernej psiarni

  Dajcie spokój…
  Jeszcze kilka miesiecy…

  KARMA WRACA

  Odpowiedz
   • Czytelnik
   • Dodano 8 kwietnia 2018

   Już przeniesione eksponaty?

   Odpowiedz
  • Czytelnik
  • Dodano 4 kwietnia 2018

  Obalenie wladzy to nie jest sukses. Sukcesem jest jej utrzymanie i zdobycie szacunku wyborców. Wasze dotychczasowe działania są świadectwem podstępnych kroków w celu udowodnienia na siłę kto ma siłę. O jakim dialogu ten samorządowiec mówi? Kiedy ktoś widzial jego dialog? Brylowanie przed kamerą z umówionym pytaniami to monolog. To przedszkolanka prowadzila bój i przedstawiała zdanie 11 a nie on. A może szepruchy z Krzyśkiem to jest ten dialog? Dajcie spokój większej obłudy nie było dotychczas. Szacunku wśród wyborców takimi metodami nie zdobędziecie. I to wszystko dla dobra społecznego? Wstyd.

  Odpowiedz
  • Mariolka
  • Dodano 5 kwietnia 2018

  Ciekawe ze wywiad z przedsiębiorczym wicestarosta ma 19 komentarzy i nie jest w zakładce POPULARNE a Pieniaka i Leśniczego mają raptem po 2 i są popularne. Ktoś chce nam i sterować?

  Odpowiedz
  • Hipokryzja
  • Dodano 5 kwietnia 2018

  Parcie na szkło ma ten obrazka większe niż Uluzany. Najpierw podstępne działania blokujące pomysły poprzedników a teraz ich realizacja jako swoje BRAWO BRAWO.
  To wynik tych dialogow na rzecz dobra społecznego?

  Odpowiedz
  • Wyborca
  • Dodano 5 kwietnia 2018

  Czy pensje nowych starostów też zostaną obniżone? Zgodnie z zapowiedzią partii rządzącej?

  Odpowiedz
  • Realista
  • Dodano 5 kwietnia 2018

  Pasmo niekończących się sukcesów w ciągu jednego miesiąca. Nie ma takiej rzeczy których nie mógłby nam obiecać. Proszę się chwalić pomyslami zrealizowanymi a nie odkopanymi z szuflady poprzednikow. Kłamia sie czas przyszły niepokonany i dokonany.

  Odpowiedz
  • Wybielacz
  • Dodano 5 kwietnia 2018

  Jeżeli kilka osób siada do rozmów i nie potrafią oni wypracować wspólnego zdania. Jak to oni? Wy nie potrafiliscie tak samo jak oni.

  Odpowiedz
  • Hipokryzja
  • Dodano 6 kwietnia 2018

  Wicek decyduje i blyszy od oczekiwanych sukcesów a Pieniak się tłumaczy z zamieszania.

  Odpowiedz
  • Dobro społeczne jest najważniejsze
  • Dodano 8 kwietnia 2018

  Specjalista od dialogu. Mowic jedno robic drugie to obłuda i fałsz.

  Odpowiedz
   • Wyborca
   • Dodano 8 kwietnia 2018

   Jak wytrzyma do wyborów będzie cud, wykona plan i Krzysio go zaraz odsunie. Chyba ze ma plan wystartować na burmistrza to sie bedzie dzialo, wówczas zostałby bohaterem miasta.

   Odpowiedz
    • fabian
    • Dodano 8 kwietnia 2018

    To byłoby w jego stylu.

    Odpowiedz
     • Lodzia
     • Dodano 8 kwietnia 2018

     o tak słodzić, obiecywać a na koniec odwrócić się i przy atakować czyimiś rękoma

     Odpowiedz
  • Sławomir
  • Dodano 9 kwietnia 2018

  Coś „kucharzowi” dialogi nie wychodzą. Czy nie widzi, że to nie ten poziom?
  Zaraz po spotkaniu z dyrekcją został dyrektor zwolniony i zastąpiony asem. Dialog z lekarzami też nie wyszedł? Dziękujemy już za to dobro społeczne.

  Odpowiedz
   • Stefan
   • Dodano 10 kwietnia 2018

   Tu plan do wykonania jest najistotniejszy. Przy okazji zdobyć popularność. Jak Krzysiek wygra po raz kolejny to byt na kolejną kadencję zapewniony. A jesli przegra poza dobrego wujka „od dobra spolecznego” i „diagolu” może pomóc.

   Odpowiedz
    • Zgoda buduje..
    • Dodano 10 kwietnia 2018

    Już mu pomogła. Poznaliśmy społecznika z krwi i z kości, nieszczedzi nam sił, a sprawy powiatu przedkłada nad swój własny interes.

    Odpowiedz
  • Artur
  • Dodano 10 kwietnia 2018

  Z kim ten pan dialog prowadził? Może zna ktoś jakies przyklady?

  Odpowiedz
   • Darek
   • Dodano 11 kwietnia 2018

   Z burmistrzem na stołówce?

   Odpowiedz
  • Sissy
  • Dodano 12 kwietnia 2018

  Pani Ogórek w kampanii prezydenckiej też mówiła o dialogu: TRZEBA ROZMAWIAĆ.
  To prowadź ten dialog wicku. Lekarze nie chcą pracować z Krzysia i Twoim kandydatem. Więc do roboty bo zaraz zwiniesz swoje zabawki i powiedz ze nie starczyło Ci czasu.

  Odpowiedz
   • Ja
   • Dodano 12 kwietnia 2018

   No i skończą jak Ogórek. Będzie pomidor.

   Odpowiedz
  • Czytelnik
  • Dodano 12 kwietnia 2018

  Jeśli ma odwagę na zmiany. To niech ma odwagę na oświadczenie publiczne czemu takie decyzje podejmuje. Jeśli ma odwagę niech spoleczenstwu powie o co chodzi, a jak nie to niech mu ktoś to napisze i opublikuje na stronie strostwa. W przeciwnym wypadku większość będzie miała podejrzenia ze robi to z osobistych pobudek i dla własnego interesu.

  Odpowiedz
  • leon
  • Dodano 13 kwietnia 2018

  ziemniaki obierać

  Odpowiedz
  • Shymeq
  • Dodano 14 kwietnia 2018

  „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić” czyli o aktualności myśli J. Piłsudskiego.
  Panie wicestarosto obalić zarząd udało się panu podstępem w 3 lata. Czemu nie ma pan cywilnej odwagi aby wydać oświadczenie społeczeństwu w sprawie kontrowersyjnych i pełnych emocji posunięć kadrowych w szpitalu?
  Nietrudno domyślić sie że to w głównej wierze panu zawdzięczamy te zamieszanie (oczywiście nie jedynemu). Społeczeństwo to nie barany. Raz wywiad i usciesnionych lekarzach raz poparcue dyrektora przez siostry. Dosyc tego. Proszę się wytłumaczyc z tych ruchów finansowo kadrowych. Prosimy o dialog ze społeczeństwem a nie jedynie posunięcia zza biurka czyimś rękoma.

  Odpowiedz
   • Karol
   • Dodano 15 kwietnia 2018

   Jeszcze miesiąc i nic nie będzie musiał, pozostanie tylko chwalić się ile to dobra uwolniono.

   Odpowiedz
  • Nie dla Niedziółki, nie dla Hećmana
  • Dodano 14 kwietnia 2018

  Chcesz dialogu? Zmień właszę.

  Odpowiedz
  • Nie dla Niedziółki, nie dla Hećmana
  • Dodano 14 kwietnia 2018

  władzę oczywiście.

  Odpowiedz
  • Wyborca
  • Dodano 15 kwietnia 2018

  Jak tam panie wicestarosto efekty działalności, można już co nieco ocenić? Prosił pan o nieprzeszkadzanie (tak jak to robiła pańską 11) a efekty będzie można ocenić. Obawiamy sie ze za miesiąc pan odejdzie i nie będzie można Pana ocenić w ogóle. Pozostanie tylko niesmak z zamieszania jakie po panu zostanie.

  Odpowiedz
  • Obserwator
  • Dodano 16 kwietnia 2018

  Dziś poniedziałek może uda się panu choć dziś punktualnie do urzędu trafić? Wymawiaja ludzie lekarzom przychodzenie z godzinnym opóźnieniem…a tu to samo.

  Odpowiedz
  • Dobro społeczne jest najważniejsze
  • Dodano 17 kwietnia 2018

  Ważna to jest uczciwość Olenkowiczu.

  Odpowiedz
   • olg
   • Dodano 29 maja 2018

   i już po gwiazdorzeniu, kucharz wrocił do swoich garnków

   Odpowiedz
    • Elektor
    • Dodano 9 lipca 2018

    DIALOG rzeczywiście był ważny, dogadali się w sprawie przeniesienia muzeum na czas remontu do budynku na Chopina.
    ps. Jak to się nazywa?

    Odpowiedz
     • Górka
     • Dodano 15 lipca 2018

     przedsiębiorczość dla dobra społecznego

     Odpowiedz
     • grazyna
     • Dodano 19 lipca 2018

     Rzeczywiście i remoncik mu teraz tam robiom. hehehe społecznik. Co to bedzie jak Hecmana zabraknie?

     Odpowiedz
      • Krzysztof
      • Dodano 13 września 2018

      Przeskoczy na kolejnego, jak zwykle, to takie proste 😀

  • Jurek
  • Dodano 11 października 2018

  Ten człowieczek nadal liczy na nasze głosy? Kandyduje na radnego? Zrobił rewoltę w powiecie, 3 miesiące porządził, w szpitalu zrobił chaos, powstawiał do urzędów swoich, nawet Hecmam zarzuca brak działalności rady rynku pracy w której działa od lat.
  Wyraźnie wycofał się z publicznych wypowiedzi, a teraz znowu chce być w radzie powiatu?
  Dla naszego dobra? czy aby wspólnie móc więcej ugrać? Nawet podczas urzędowania w starostwie załatwił muzeum w Ketrzynie w swoim budynku. Czy takim ludziom warto ufać? Według mnie NIE.

  Odpowiedz
   • 50 tysi na drodze nie leży
   • Dodano 11 października 2018

   A co z oprawą którą dostał, ktoś coś?

   Odpowiedz
    • Lutek
    • Dodano 11 października 2018

    Jakąś odprawę jeszcze dostał? 3 miesiące pracy, może nagroda za tyle dobra i jeszcze jakieś dodatkowe należności? Przecież wyraźnie mówił ze nie chodziło o „żadne pieniądze” 😛

    Odpowiedz
    • wyborca
    • Dodano 12 października 2018

    Przytulił i zapomniał oddać. Pomimo ze twierdzi ze nie robił to dla dobra społecznego i nie chodziło o żadne pieniądze. Ufać takiemu to wielkie ryzyko.
    Zauważmy że ten człowiek jest w radzie powiatu od dwóch kadencji. Niegdyś „układał się” z Mordasiewiczem, ktory wydawało się ze trzymał na dystans i patrzył na poczynania Hećmana. Jak Mordasiewicza zabralko Olenkowicz znowu był w radzie. Czy tym razem miał pilnować Niedziółkę? Gdy ten przestał być posłusznym działał aby go odwołać. Czyżby od zawsze był w radzie na straży okiem Hećmana ? Wiele na to wskazuje. Nie ufam takim! Jestem na NIE.

    Odpowiedz
  • Nie dla Hećmana i Olenkowicza
  • Dodano 19 października 2018

  Głosując na Olenkowicza dasz szanse Hećmanowi na starostowanie. W przypadku jak przegra fotel burmistrza radni z klucza Hecmana zrobią go starostą.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *