Zamknij

Zmiana władzy u kętrzyńskich rzemieślników

07:44, 15.10.2017
Skomentuj

Cech Rzemiosł różnych w Kętrzynie ma nowego lidera. Starszym Cechu został Czesław Chylak, który zastąpił na tym stanowisku Antoniego Górskiego.

 

Oprócz Czesława Chylaka, w skład nowego zarządu weszli też: Piotr Czarnecki, Bogdan Gacioch,  Jan Nowak, Jan Ławrywianiec, Ryszard Pędzich, Ryszard Starzyński i Ryszard Surowiec. Natomiast w komisji rewizyjnej znaleźli się: Marian Toruński, Stanisław Dudaniec, Robert Kwiatkowski, Jan Szpak i Piotr Makaryk.



- To dla mnie ogromny zaszczyt i postaram się podołać tej funkcji najlepiej jak potrafię - powiedział nowo wybrany Starszy Cechu, który od 1990 roku jest właścicielem zakładu motoryzacyjnego. W latach 1997-2013 był przewodniczącym komisji rewizyjnej, a od 2013 roku członkiem zarządu kętrzyńskiego Cechu. Na zaszczytnym stanowisku zastąpił Antoniego Górskiego, który zakończył 32-letnią pracę w samorządzie rzemiosła kętrzyńskiego, ze względu na pracę prezesa w Izbie Rzemiosła w Olsztynie oraz podjęciu stanowiska wiceprezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Po obradach uczestnicy i zaproszeni goście, wśród których byli m.in. Ryszard Niedziółka - starosta kętrzyński, Damian Nietrzeba - wiceburmistrz Kętrzyna, ks. kapelan rzemiosła Andrzej Orłowski, Grzegorz Prokop - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kętrzynie i Alina Hinowska - dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kętrzynie, udali się na salę bankietową hotelu "Agros", gdzie odbyło się uroczyste przekazanie insygniów cechowych i sztandaru nowemu Starszemu Cechu.

Przy okazji walnego zgromadzenia okazjonalne statuetki otrzymali też rzemieślnicy z długoletnim stażem: Tadeusz Kossakowski za 45 lat, Ryszard Starzyński i Józef Kwiatkowski za 35 lat oraz Jan Trzczak za 25 lat przynależności i działalności  na rzecz rzemiosła. Odznaczenie rzemieślnicze, srebrny medal im. Jana Kilińskiego otrzymali Ryszard Niedziółka i Edmund Pypczyński, a Honorowa Odznaka Rzemiosła trafiła do Jana Szpaka i Tadeusza Święcickiego. Ponadto Damian Nietrzeba wręczył okolicznościowy medal z okazji 660-lecia Kętrzyna Antoniemu Górskiemu i Stanisławowi Ruszczykowi.

Działalność cechu od początku jest ukierunkowana na kształcenie uczniów i doskonalenie zawodowe, traktując to jako pierwsze zadanie w swojej działalności. Drugie zadanie to podejmowanie działań służących integracji środowiska rzemieślniczego. Obecnie w cechu zrzeszonych jest 62. rzemieślników.  Cech Rzemiosł Różnych zrzesza rzemieślników z różnych branż, najliczniejsza grupa to 16 firm branży budowlanej oraz po 8 motoryzacyjnych i stolarskich.

red

 

Fot. Dorota Gawerska

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

zbyszekzbyszek

0 0

Nikt nie wspomni o ludziach z KPB w Kętrzynie,którzy postawili nowe osiedla mieszkaniowe ciężkich warunkach pogodowych i braku fachowych narzedzi tak jak to jest dziś.O farbie do malowania czy płytkach ceramicznych to można było tylko pomarzyć,aluminiowe przewody to byl standart eletryczności. Potem nastapiła era przydziału mieszkan z losowania nie jak było z uznania. 09:02, 15.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

ŁataŁata

0 0

Czy Pan Toruński już nie jest w drużynie burmistrza? 10:31, 15.10.2017

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RomekRomek

0 0

Jest ale udaje 12:10, 15.10.2017


XyzXyz

0 0

Same złotówy 12:11, 15.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlekOlek

0 0

Toruński był w drużynie burmistrza ale się zmył. 16:27, 15.10.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%