Zamiast zakupów świątecznych wieźli papierosy z przemytu

Zamiast zakupów świątecznych wieźli papierosy z przemytu

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w kontrolowanej Toyocie papierosy z przemytu. Wartość szacunkowa zabezpieczonego towaru wynosi ponad 63 tysiące złotych.

 

W czwartek, 18 kwietnia, do rutynowej kontroli drogowej na trasie Kętrzyn – Mrągowo funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali osobową Toyotę Avensis. Kierowcą auta był 56-letni mężczyzna, natomiast pasażerem 28-letnia kobieta. Oboje to mieszkańcy powiatu giżyckiego.

– Funkcjonariusze zauważyli, ze na tylnym siedzeniu znajdują się nielegalne papierosy. Okazało się, że w bagażniku również są wyroby tytoniowe bez obowiązujących znaków skarbowych akcyzy – poinformowała kpt. Mirosława Aleksandrowicz, rzecznik prasowy W-MOSG.

Podróżni, zamiast świątecznych zakupów, przewozili prawie dziewięćdziesiąt tysięcy sztuk nielegalnych papierosów różnych marek. Właścicielką towaru była 28-latka.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zdeponowali papierosy pochodzące z przemytu i prowadzą dalsze czynności w sprawie. red

 

Fot. W-MOSG

Podobne artykuły
3  
  • kto tu szmugluje i kradnie?
  • Dodano 20 kwietnia 2019

  w sklepie kupuję wódkę za 20 zł państwo zabiera z tego 16 zł w różnych podatkach bo prawidłowo butelka ta kosztuje 3 zł, a tu w artykule niema sie czym chwalic tylko kogos obrabowali….

  Odpowiedz
   • gxca
   • Dodano 20 kwietnia 2019

   Towar za wartość 63 tys nie wygladają na potrzeby wlasne, chodzi o to zebys spokojnie kupi ta wodke za 20 zł i sie jej bezpiecznie napił, a nie pił badziewia niewiadomego pochodzenia, poniał?

   Odpowiedz
    • Tomasz Lis
    • Dodano 21 kwietnia 2019

    Taaa… chyba Cię Allah opuścił nasluchałes się pierdół a teraz siejesz zamęt

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *