Wybierz się w samochodową wyprawę szlakiem dworów i pałaców

Wybierz się w samochodową wyprawę szlakiem dworów i pałaców

Centrum Biblioteczno-Kulturalne Powiatu Kętrzyńskiego ponownie zaprasza wszystkich miłośników historii naszej małej ojczyzny na niecodzienną wyprawę. W planie wycieczki są dwory i pałace naszego powiatu.

 

– Po dwóch miesiącach przerwy spowodowanej epidemią wirusa, możemy w końcu spotkać się, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Niestety, nie możemy jeszcze w budynku Centrum, tylko w plenerze, zatem proponujemy samochodową wyprawę po kilku dworach i pałacach – zachęca Tadeusz Korowaj, dyrektor CB-K.

Docelową wizytą ma być zwiedzanie pałacu w Łężanach z prawdopodobną możliwością wejścia do środka i zwiedzania wnętrza (zależy to od zgody kanclerza Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie – przyp.). W przypadku nie uzyskania zgody na zwiedzanie wnętrza pałacu, CB-K przygotowało alternatywną trasę wycieczki.

– Poza tym zwiedzimy dwór w Stachowiźnie, którego historia związana jest z ostatnim właścicielem Łężan. Po drodze zajedziemy do Bezławek na porządkowany przykościelny cmentarz. Kolejnym etapem wycieczki będzie dwór w Muławkach, gdzie zobaczymy zbiory Muzeum Znaczków i Historii Poczty – zdradza program wyprawy Tadeusz Korowaj.

Spotkanie rozpocznie się w najbliższą sobotę, 23 maja, o godz. 10.00, na parkingu przy ul. Pocztowej 13. Przewidywany powrót do Kętrzyna o godz. 14.00. red

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *