Wszystkie szkoły z powiatu walczyły o puchar starosty [zdjęcia]

14:36, 15.02.2017 Aktualizacja: 14:49, 15.02.2017
Skomentuj
reo

Siedem drużyn rywalizowało w turnieju halowym o puchar starosty kętrzyńskiego. Najlepsi okazali się reprezentanci Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Kętrzynie.

- Chyba po raz pierwszy w historii piłkarskich rozgrywek szkół ponadgimnazjalnych, do zawodów zgłosiły się wszystkie szkoły z powiatu kętrzyńskiego - mówi Krzysztof Krupienik, dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji. - Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, gdyż w składach drużyn znalazło się wielu zawodników trenujących na co dzień w Granicy Kętrzyn, MKS Korsze, Orlętach Reszel czy Jurandzie Barciany.

W piłkarskich zmaganiach, których stawką był puchar starosty kętrzyńskiego, najlepsi okazali się uczniowie ZS im. Marii Skłodowskiej Curie. Do finału dotarła także drużyna Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie, a na dalszych pozycjach uplasowały się: Powiatowe Centrum Edukacyjne i Zespół Szkól Ogólnokształcących w Kętrzynie, Zespół Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu oraz II Prywatne Liceum Ogólnokształcące i I Liceum Ogólnokształcące Centrum Naukowo-Biznesowe w Kętrzynie.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Łojko z ZS CKR w Karolewie, a najwięcej bramek zdobył Marcin Swacha z ZS im. M. Skłodowskiej Curie.