Zamknij

W sobotę szturmujemy Wojewódzki Puchar Polski!

08:25, 03.08.2018
Skomentuj

Cztery mecze z udziałem drużyn z naszego powiatu odbędą się w sobotę, w ramach rozgrywek o Wojewódzki Puchar Polski.

Na placu boju o WPP zostały nam już cztery drużyny. Przed tygodniem niespodziewanie z gry odpadł Wilczek Wilkowo, a także Jurand Barciany. Wcześniej na jednym meczu swój udział w rywalizacji zakończyły Orły Kętrzyn.

Przed tygodniem do niemal sensacyjnego rozstrzygnięcia pucharowej rywalizacji doszło w Reszlu. Jeszcze piętnaście minut przed końcem meczu B-klasowa Szansa przegrywała z grającym w "okręgówce" Wilczkiem Wilkowo 0:2. Wtedy to kontaktowego gola zdobył Wojciech Ciarka, a w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry ten sam zawodnik doprowadził do remisu. Nieoczekiwana zmiana sytuacji tak wytrąciła z gry wyżej notowanego rywala, że gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść rzuty karne i awansowali dalej.

Również drugi zespół z Reszla zadbał o emocje do samego końca meczu. Orlęta-Rema pokonały na wyjeździe KS Wojciechy, ale jedyną bramkę meczu zdobył w 90 minucie gry Kamil Jankiewicz.

Odrobinę emocji w końcówce meczu otrzymali również kibice w Barcianach. Zawodnicy Juranda, przegrywając do 70 minuty 0:3 niespodziewanie zabrali się za odrabianie strat. W 82 minucie było już 2:3 i wśród gospodarzy zatliła się iskierka nadziei na pozytywne zakończenie spotkania. Nic z tego. Głównie za sprawą Tomasza Bobrowskiego, który w znakomity sposób "przywitał się" ze swoją nową drużyną, zdobywając w starciu z Jurandem trzy bramki.

W najbliższa sobotę Bobrowski i jego nowi koledzy z Bartoszyc przetestują reszelską Szansę. Poza tym Orlęta-Rema podejmą Mamry Giżycko, MKS Korsze zmierzy się z Warmią Olsztyn, a Granica Kętrzyn z Łyną Sępopol. W przypadku awansów naszych drużyn, mecze II rundy WPP odbędą się 29 sierpnia. Losowanie par zostanie przeprowadzone w siedzibie Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej 8 sierpnia.

rm

Wyniki meczów rundy wstępnej WPP

Jurand Barciany - Victoria Bartoszyce 2:5 (bramki: Segin, Żółtowski - Bobrowski (3), Gajkowski, Włodarczyk). KS Wojciechy - Orlęta-Rema Reszel 0:1 (Jankiewicz), Szansa Reszel - Wilczek Wilkowo 2:2 (Ciarka (2) - Mariusz Grabowski, Cytrala), karne 5:3.

Mecze I rundy WPP

Sobota, 4 sierpnia: Szansa Reszel - Victoria Bartoszyce (godz. 10), Orlęta-Rema Reszel - Mamry Giżycko (godz. 17), MKS Korsze - Warmia Olsztyn (godz. 17), Łyna Sępopol - Granica Kętrzyn (godz. 17).

Zdjęcie główne: Tomasz Bobrowski pożegnał się z kolegami z Granicy i zdobywa już bramki dla Victorii Bartoszyce. Fot. Robert Majchrzak