W Nowej Różance będzie oczyszczalnia ścieków i stacja uzdatniania wody

W Nowej Różance będzie oczyszczalnia ścieków i stacja uzdatniania wody

Ponad dwa miliony złotych będzie kosztowała budowa przydomowej oczyszczalni ścieków na potrzeby świetlicy wiejskiej oraz budowa stacji uzdatniania wody w Nowej Różance. Na ten cel Gmina Kętrzyn pozyskała 1,1 mln zł dotacji.

Jak informują urzędnicy, całkowity koszt budowy oczyszczalni i stacji uzdatniania wody wyniesie 2 149 417,44 zł. W kwocie tej ujęte jest 1 111 930 zł pozyskanego przez Gminę Kętrzyn dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 działanie „Gospodarka wodno-ściekowa”. Zadanie będzie realizowane przez firmę Eko-Wod z Kętrzyna.

– Celem projektu jest poprawa warunków życia i prowadzenia działalności gospodarczej mieszkańców gminy Kętrzyn dzięki zwiększeniu dostępności do wody pitnej w wyniku budowy Stacji Uzdatniania Wody oraz poprawa jakości oczyszczania ścieków poprzez budowę przydomowej oczyszczalni ścieków na potrzeby świetlicy wiejskiej w miejscowości Nowa Różanka – czytamy w komunikacie Gminy Kętrzyn.

Zgodnie z planem, inwestycja ma być ukończona w sierpniu 2022 roku. red

Zdjęcie: Od lewej: Skarbnik Krystyna Kalisz, wójt Paweł Bobrowski i Michał Czarnecki, właściciel firmy Eko-Wod po podpisaniu umowy na wykonanie zadania. Fot. Gmina Kętrzyn

Podobne artykuły
2  
  • Zbyszek
  • Dodano 25 lutego 2021

  To jest to do czego samorządy są powołane,ale nie obiecujcie nam ściezek rowerowych ani kolei wąskotorowych bo to wiadomo,że jest nie realne.

  Odpowiedz
  • ciuchcia
  • Dodano 25 lutego 2021

  grodzisko barciany ,nakomiady szansa regionu
  tylko brakuje oleju i spychacza zaby nasyp posypac ,wyrownac ,masci na pomorzu sciezek nie brakuje nasypem

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *