W Kętrzynie szkolą się pogranicznicy z całej Europy!

W Kętrzynie szkolą się pogranicznicy z całej Europy!

131 uczestników szkolenia, kadra dydaktyczna oraz koordynatorzy projektu z Agencji Frontex przebywa w kętrzyńskim Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Do 14 grudnia trwać tam będzie szkolenie funkcjonariuszy służb granicznych.

W imieniu komendanta CSSG, uroczystego rozpoczęcia szkolenia dokonał jego zastępca płk Mirosław Doroszkiewicz oraz gen. bryg. Robert Inglot, komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej. W inauguracji uczestniczyli też Edgar Beugels, szef działu szkolenia Frontex i Gregorio Ameyugo, koordynator ds. szkoleń Frontex. Pierwszy wykład przeprowadziła natomiast Iwona Frankowska, koordynator projektu z ramienia Frontex.
– Centrum Szkolenia Straży Granicznej, po raz pierwszy w swej historii, uczestniczyło w konkursie, w którym aplikowaliśmy o umowę grantową na rzecz organizacji szkolenia funkcjonariuszy Agencji Frontex. W konkursie rywalizowaliśmy z innymi instytucjami i ośrodkami z całej Unii Europejskiej. Finalnie, zgodnie z decyzją Agencji Frontex, między innymi Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie oraz Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie wygrały wspomniany wyżej konkurs – czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej CSSG.

W ocenie aplikacji doceniona została infrastruktura logistyczna, zakwaterowanie, specjalistyczne sale wykładowe z dedykowanym wyposażeniem w zakresie kontroli granicznej, ujawniania fałszerstw dokumentów, udzielania pierwszej pomocy, taktyk i technik interwencji  i wyszkolenia strzeleckiego, a także doświadczenie w procesie kształcenia oraz przygotowanie kadry instruktorskiej. red

Fot. CSSG

Podobne artykuły
3  
  • Oj,oj,oj ...
  • Dodano 16 września 2020

  Jednak fajna ta szkoła w Koszalinie jest i była.Góra z górą ale miasta tak ! 🙂

  Odpowiedz
  • Franio
  • Dodano 16 września 2020

  14 września br. w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie rozpoczęło się szkolenie funkcjonariuszy Stałego Korpusu Europejskiej Straży Granicznej i Przybrzeżnej FRONTEX.
  Decyzją Agencji FRONTEX, spośród aplikujących instytucji szkoleniowych, do realizacji działania w ramach umowy, uzyskując najwyższą liczbę punków, zostały wybrane Ośrodki w Koszalinie i Kętrzynie.

  https://www.cos.strazgraniczna.pl/cos/aktualnosci/38780,COSSG-miejscem-szkolenia-funkcjonariuszy-Stalego-Korpusu-Europejskiej-Strazy-Gra.html

  Odpowiedz
  • Oj,oj,oj ...
  • Dodano 16 września 2020

  Ledwo się zaczęło szkolenie, a już jeden, bodajże Grek, w izolatce.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *