Zamknij

Szpital w Kętrzynie doczekał się wybitnych specjalistów!

15:55, 24.06.2020
Skomentuj

Oficjalne przedstawienie wysokiej klasy specjalistów, zatrudnionych w Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie, było tematem konferencji, która odbyła się w środę w kętrzyńskim starostwie. - Nasz szpital jest chyba jedynym szpitalem powiatowym w kraju, który może pochwalić się takimi specjalistami - mówi Wojciech Glinka, dyrektor szpitala.

 

Mowa tu o prof. dr hab. Arturze Kwiatkowskim i prof. dr hab. Andrzeju Chmurze, którzy pracują w kętrzyńskim szpitalu od 1 marca i kierują oddziałem chirurgii ogólnej. Obaj są najwyższej klasy chirurgami i specjalistami od transplantologii. Jak zgodnie deklarują, z Kętrzynem chcą związać się na dłużej.

- Znaleźliśmy się tu, bo widzimy dobrą współpracę pomiędzy dyrektorem szpitala, starostą i burmistrzem. Widzimy, że z drugiej strony też mamy zespół. W mojej ocenie, ta współpraca to jedyny taki przypadek w kraju - zaznaczył prof. Artur Kwiatkowski i dodał, że obok turystyki, drugą szansę na rozwój gospodarczy naszego regionu upatruje w ochronie zdrowia.

Wypowiedź prof. Kwiatkowskiego uzupełnił prof. Andrzej Chmura, który wspomniał o wspaniałej historii kętrzyńskiego szpitala i jego charakterystycznym położeniu.

- Wspólnie z dyrektorem Glinką wpadliśmy na pomysł przywrócenia kętrzyńskiemu szpitalowi jego przedwojennego znaczenia. Jak na razie, spotykamy się z życzliwością i mamy nadzieję, że odwdzięczymy się właściwie - dodał prof. Chmura.

Obaj lekarze zaznaczyli też, że zależy im na zmianie dotychczasowej, zazwyczaj negatywnej opinii o kętrzyńskiej chirurgii. W tym właśnie celu tworzony jest nowy zespół ludzi.



Swojego zadowolenia z pojawienia się profesorów w powiatowym szpitalu nie kryje Michał Kochanowski, starosta kętrzyński, nazywając obu lekarzy wybitnymi specjalistami.

- Mówię to z pełną odpowiedzialnością, prof. Andrzej Chmura oraz prof. Artur Kwiatkowski należą do najwyższej klasy specjalistów z zakresu chirurgii ogólnej oraz transplantologii. Gwarancja bezpieczeństwa zdrowotnego w tym obszarze dla mieszkańców naszego regionu znacznie wzrosła. To dla nas ogromny zaszczyt, że specjaliści takiego formatu pracują w szpitalu powiatowym w Kętrzynie. Jesteśmy przekonani, że zmiany organizacyjno-personalne w szpitalu miały głęboki sens. Naszym zobowiązaniem jest stworzenie tej kadrze odpowiednich warunki do pracy - zaznacza starosta kętrzyński.

Michał Kochanowski dodał też, że dzisiejsze zmiany w szpitalu nie byłyby możliwe, gdyby nie odpowiednie działania władz powiatu przed rokiem i wcześniej.

- Podejmowaliśmy trudne decyzje, które dzisiaj skutkują pozytywnymi zmianami. Wierzę, że w perspektywie długoterminowej szpital na tym zyska - powiedział starosta.



Również Wojciech Glinka zaznaczył, że na pozytywne zmiany w szpitalu miały wpływ wcześniejsze działania. Wspomniał m.in. o planie funkcjonalnym lecznicy, wprowadzonym przez byłego dyrektora Krzysztofa Tytmana i byłego starostę, a dzisiaj burmistrza Kętrzyna, Ryszarda Niedziółkę.

- Dzięki temu możemy teraz wykonywać pewne działania bez zbędnej zwłoki, jak na przykład tworzenie zupełnie nowego bloku operacyjnego - dodał Wojciech Glinka.

Na zakończenie spotkania Michał Kochanowski zaznaczył, że wprowadzane zmiany w szpitalu nie są ciężarem dla powiatowego budżetu. W tym przypadku wspomniał też o dobrej współpracy z Miastem Kętrzyn.

- Przed tym spotkanie zastanawiałem się jak je nazwać. Dzisiaj modne jest słowo "walka", na przykład z koronawirusem, a my wpisujemy się w walkę o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Panowie profesorowie są gwarantem, że to bezpieczeństwo wchodzi na wyższy poziom. Poza tym chcemy rozmawiać o faktach, a często spotykamy się z informacjami, które nie mają nic wspólnego z prawdą - zakończył konferencję starosta. Robert Majchrzak

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

Pan MPan M

0 0

Panowie Profesorowie, pełna zgoda. Przecież rozwój Kętrzyna w oparciu o know how w klimatycznym opakowaniu miejca to clou programu Tak dla Kętrzyna. Pamiętacie felieton Rypiny Genius loci ma wymiar praktyczny (czy jakoś tak)? No ale Niedziółka widzi tu kominy i fabryki - blaszaki szpecące całą okolicę, dające pracę za najniższą krajową - najlepiej może dla obcokrajowców zakwaterowanych w szkolnej bursie? 17:08, 24.06.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Nie lubię rury-RafałNie lubię rury-Rafał

0 0

A ten znowu coś bełkocze,jakby cytował blekotnik.Dziś jakoś nie płacze,za to wydaje jakiś bełkot... 18:44, 24.06.2020


reo

Mieszkaniec miastaMieszkaniec miasta

0 0

Brawo,brawo władze miasta i powiatu:nareszcie dobre wiadomości ze szpitala. 18:46, 24.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Obywatel PiszczykObywatel Piszczyk

0 0

Strzał w dychę! Brawo panie starosto. Chyba niektórzy powinni połknąć swój język... 19:54, 24.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Bez morałuBez morału

0 0

Pokłosie poza szpitalami jednoimiennymi trzeba więc stworzyć szpital z przawdziwego zdarzenia a więc taki się znalazł w Kętrzynie i nie tylko dla kętrzyniaków ale dla całego zaplecza armii amerykańskiej jaka stacjonuje i stacjonować będzie w okolicy Mazur. 11:43, 25.06.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LucekLucek

0 0

Dziwne ,że jednak większość ludzi woli szukać specjalisty w innych miastachniż w Kętrzynie. 20:10, 17.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%