Sześć meczów i tylko punkt zdobyty w Wielką Sobotę

11:30, 21.04.2019
Skomentuj
reo

Zaledwie punkt wywalczyły nasze drużyny piłkarskie w sobotnich meczach ligowych. Remis wywalczyli w Wielbarku zawodnicy Orląt-Remy Reszel, wszyscy pozostali doznali goryczy porażki.   W spotkaniu 21 kolejki rozgrywek IV ligi Granica Kętrzyn podejmowała Jezioraka Iława. Pomiędzy 32, a 67 minutą gry goście trzykrotnie znaleźli sposób na defensywę kętrzynian, przesadzając w zasadzie losy meczu. Bramka zdobyta przez Pawła Miłoszewskiego w 79 minucie tylko zmniejszyła rozmiary porażki. Bez zdobyczy punktowych wrócili z Lubawy również zawodnicy MKS Korsze. Przebieg tego spotkania był całkiem inny niż konfrontacji Granicy z Jeziorakiem. To MKS, za sprawą Piotra Kozłowskiego, pierwszy w tym meczu zdobył bramkę i prowadzeniem 1:0 zakończył pierwszą cześć gry. Po przerwie do głosu doszli jednak gospodarze, wygrywając ostatecznie 2:1. Po sobotnich meczach MKS, z dorobkiem 31 punktów, zajmuje ósme miejsce w tabeli IV ligi. Granica ma punkt mniej i w tabeli znajduje się miejsce niżej od drużyny z Korsz. W klasie okręgowej pierwszej wiosennej porażki na swoim terenie doznał Wilczek Wilkowo. Dwa udane kontrataki zespołu Vęgorii dały gościom dwie bramki, a wskutek braku sposobu gospodarzy na świetnie dysponowanego bramkarza gości, również trzy punkty. Punkt zdobyli w Wielbarku zawodnicy z Reszla. Goście prowadzili od 23 minuty gry po bramce Pawła Romańczuka, jednak tuż po przerwie gospodarze zdołali wyrównać i taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Po 21 kolejce rozgrywek klasy okręgowej reszelanie są trzeci w tabeli grupy pierwszej (42 punkty), a Wilczek zajmuje jedenaste miejsce (24 punkty). Porażek doznały zespoły z powiatu kętrzyńskiego, występujące w najniższych klasach rozgrywkowych. W meczu czternastej kolejki A-klasy Jurand Barciany uległ u siebie Fali Warpuny 0:1, a Szansa Reszel przegrała w Rynie z tamtejszą Pogonią 2:3. W ligowych tabelach Jurand zajmuje czwarte miejsce, a Szansa jest druga. rm   Wyniki sobotnich meczów IV liga Granica Kętrzyn - Jeziorak Iława 1:3 Motor Lubawa - MKS Korsze 2:1 Klasa okręgowa Wilczek Wilkowo - Vęgoria Węgorzewo 0:2 Omulew Wielbark - Orlęta-Rema Reszel 1:1 Klasa A Jurand Barciany - Fala Warpuny 0:1 Klasa B Pogoń Ryn - Szansa Reszel 3:2