Powiat buduje! Przyszedł czas na drogę Krelikiejmy – Kolwiny

Powiat buduje! Przyszedł czas na drogę Krelikiejmy – Kolwiny

Nowy tydzień rozpoczął się od podpisania umowy na kolejną inwestycję drogową Powiatu Kętrzyńskiego. Tym razem prace ruszą w gminie Barciany, a wyremontowana zostanie droga z Kolwin do Krelikiejm.

 

Wspomniany odcinek jest częścią drogi powiatowej nr 1581N Dzietrzychowo – Drogosze – Kiemławki Wielkie. Zgodnie z wynikiem procedury przetargowej, wykonawcą zadania będzie

Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. w Mińsku Mazowieckim Oddział Warmińsko-Mazurski.

– Jest to bardzo potrzebna inwestycja, która ma duże znaczenie dla mieszkańców tych terenów – mówi Łukasz Wiśniewski, wicestarosta kętrzyński. – Ostatnie podtopienia, które wystąpiły w okolicach Krelikiejm, praktycznie odcięły tę miejscowość od świata. Nowa droga, o którą bardzo długo zabiegali mieszkańcy, powinna rozwiązać ten problem.

Długo oczekiwany remont drogi na odcinku Krelikiejmy – Kolwiny zakończy się 12 października. Koszt inwestycji to niemal 800 tysięcy złotych.

rm

 

Zdjęcie: Starosta Jarosław Pieniak, przedstawiciel wykonawcy Jacek Pasik i wicestarosta Łukasz Wiśniewski tuż po podpisaniu umowy. Fot. Powiat Kętrzyński

Podobne artykuły
3  
  • Ona
  • Dodano 4 czerwca 2018

  od x lat nie można sie doczekać drogi normalnej Mołtajny .. Święty Kamień.. wstyd zeby w tych czasach zamaist ulicy byla kostka maskara

  Odpowiedz
   • @Ona
   • Dodano 4 czerwca 2018

   W wielu cywilizowanych krajach stare boczne drogi mają zachowaną dawną nawierzchnię. Wstyd i masakra to jest bardziej to, że w XXI wieku żyją ludzie z takim kompleksem prowincji.

   Odpowiedz
    • Borys
    • Dodano 8 czerwca 2018

    W cywilizowanych krajach to tak. Tylko tyle, że nawierzchnia o której piszesz wybudowana została w latach 60 tych czyli za czasów komuny. W ich zamyśle nawierzchnia miała być po pewnym czasie zmieniona ponieważ jest to droga technologiczna. Ten okres trwa już ponad 50 lat. Tempo jak widać żółwia.

    Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *