Pomóżmy ośmiomiesięcznej Adelce! Trzeba zebrać dużo pieniędzy

Pomóżmy ośmiomiesięcznej Adelce! Trzeba zebrać dużo pieniędzy

Niemal 10 milionów złotych kosztuje terapia, dzięki której można uratować 8-miesięczne dziecko. Jej rodzice proszą o pomoc.

Współpraca Kętrzyna z zagranicą obejmuje kilka obszarów, m.in. oświatę, kulturę, turystykę, sport i gospodarkę. Jedynym z miast partnerskich Kętrzyna jest Włodzimierz Wołyński, miasto na Ukrainie, z którym umowa o partnerstwie została podpisana 15 maja 1999 roku. Miasta nie tylko wymieniają się doświadczeniami oraz dobrymi praktykami z zarzadzania miastem, ale są także wsparciem w różnych sytuacjach losowych.

– I właśnie teraz nasze miasto partnerskie potrzebuje silnego wsparcia – wsparcia nie tylko od kętrzyńskiego samorządu, ale także mieszkańców miasta Kętrzyn. Potrzebna jest pomoc dla małej mieszkanki Włodzimierza Wołyńskiego, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni – SMA typu 1 – najbardziej agresywną postać okrutnego przeciwnika, który każdego dnia okrada dziecko z sił. Ośmiomiesięczna Adelka Motenko przyjechała wraz z rodzicami do Polski, by szukać ratunku w nierównej walce o życie, bowiem na Ukrainie nie ma możliwości leczenia – informuje Karina Pac z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kętrzyn.

Jednorazowa terapia genowa zatrzymuje tę śmiertelną chorobę. Kosztuje jednak blisko 10 milionów złotych. Jest to suma nieosiągalna dla rodziców Adelki, dlatego zwracają się o pomoc do ludzi dobrego i wrażliwego serca, by jak najszybciej wdrożyć leczenie. Upływający czas nie sprzyja, bo lek może być podany jedynie do ukończenia drugiego roku życia. Swoją cegiełkę można dołożyć na stronie Fundacji Siepomaga, pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/adelka lub za pośrednictwem licytacji na facebook’owej grupie „Licytacje dla Adelki Motenko” pod linkiem: https://www.facebook.com/groups/137672367759820. Środki z licytacji całkowicie zasilą konto Adelki.

– W imieniu rodziców Adelki oraz zaprzyjaźnionego Miasta Partnerskiego – Włodzimierza Wołyńskiego zwracamy się z prośbą o pomoc. Każde udostępnienie informacji też będzie wielką pomocą, gdyż pozwoli dotrzeć do większej liczby osób dobrej woli. Liczy się każdy gest, każda złotówka i czas … Pokażmy, że mamy wielkie serca – dodaje Karina Pac. red

Fot. Miasto Kętrzyn

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *