Zamknij

Pogrom w finale i Wilkowo najlepsze w rejonie!

10:20, 24.12.2018
Skomentuj

Dziewczęca reprezentacja Szkoły Podstawowej w Wilkowie wywalczyła tytuł mistrzyń rejonu w piłce ręcznej. W turnieju, który odbył się w Bartoszycach, uczennice z Wilkowa ograły swoje rywalki i w pięknym stylu wywalczyły awans do półfinałów wojewódzkich.

W pierwszym meczu turnieju SP Wilkowo pokonało SP Reszel. Mecz był bardzo wyrównany przez 24 minuty, do stanu 10:10. W ostatnich sześciu minutach nastąpiło piorunujące przyspieszenie gry, czego efektem siedem bramek zdobytych przez wilkowianki, przy jednej straconej.

Zwycięstwo SP Bartoszyce nad SP Reszel w drugim meczu turnieju zapowiadało duże emocje w meczu finałowym. Tak się jednak nie stało. Dziewczęta z Wilkowa już do przerwy prowadziły 15:5, a ostatecznie "rozbiły" gospodynie turnieju 31:7. Kolejną rundę rozgrywek zaplanowano na 8 stycznia w Olsztynie.

jch

Wyniki

SP Wilkowo - SP Reszel 17:11, SP Bartoszyce - SP Reszel 17:10, SP Wilkowo - SP Bartoszyce 31:7.