Po służbie zatrzymał złodzieja

Po służbie zatrzymał złodzieja

To kolejny dowód na to, że służba w policji jest czymś więcej, niż pracą w wyznaczonych godzinach. Kętrzyński dzielnicowy, w czasie teoretycznie wolnym, zatrzymał sprawcę kradzieży.

Do zdarzenia doszło wieczorem w jednym z supermarketów na terenie miasta. Dzielnicowy, sierż. sztab. Michał Anczewski, będąc w czasie wolnym od służby, zwrócił uwagę na mężczyznę, który przeszedł przez linię kas. Ten, nie zapłacił bowiem za towar, który chwilę wcześniej włożył do plecaka. Dodatkowo, mężczyzna poruszał się w sklepie bez zasłoniętych ust i nosa. Policjant od razu zareagował na jego nieodpowiedzialne zachowanie i ujął mężczyznę, gdy ten próbował opuścić sklep.

– Funkcjonariusz uniemożliwił mu zakończenie jego przestępczego procederu i zatrzymał 42-latka, a następnie odzyskał skradzione mienie w postaci kaw i trzech pudełek ptasiego mleczka. O całej sytuacji powiadomił dyżurnego jednostki, który do przeprowadzenia dalszej interwencji skierował policyjny patrol. 42-latek został przekazany policjantom z „patrolówki”, a odzyskane mienie wróciło na sklepowe półki – czytamy w policyjnym komunikacie.

Za swój czyn 42-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem wykroczeń, grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywna. Dodatkowo, mężczyzna został ukarany mandatem karnym za brak stosowania się do obowiązku zakrywania ust i nosa. red

Fot. KPP Kętrzyn

Podobne artykuły
3  
  • Barbara
  • Dodano 11 grudnia 2021

  Jest sukces policjantów z Kętrzyna,prawdziwi przestępcy układają pracę policji ,prokuratury i miediow kętrzyńskich.Za co ci płacą???Za ukrywanie przestępstw,modyfikowanie ,przekłamywanie faktów

  Odpowiedz
  • Czytelnik
  • Dodano 11 grudnia 2021

  Policjant w wolnym czasie dokonał zatrzymania obywatelskiego, tak może uczynić każdy świadek przestępstwa. Tylko kto o nim napisze?

  Odpowiedz
  • Kętrzyniak
  • Dodano 11 grudnia 2021

  Dziennikarskie DNO!!!
  Jeśli to można nazwać dziennikarstwem.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *