Po raz siódmy zasmakujemy wsi

Po raz siódmy zasmakujemy wsi

Za dwa tygodnie, 24 maja, w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie odbędzie się ogólnopolski konkurs kulinarny „Smaki wsi”. Będzie to już siódma edycja tego popularnego konkursu.

 

Hasłem tegorocznej edycji konkursu są „Podroby na polskim stole”. Celami niezmiennie pozostają: rozpowszechnianie potraw  tradycyjnej kuchni wiejskiej, poznawanie kulinarnych różnic kulturowych innych regionów, czy też propagowanie potraw regionalnych i zdrowej żywności. Patronat nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewoda Warmińsko-Mazurski oraz Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Jak zaznaczają organizatorzy, konkurs „Smaki wsi” jest doskonałą formą podnoszenia poziomu kształcenia zawodowego poprzez motywowanie młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności a także stwarza szansę do integracji i  konfrontacji umiejętności uczniów z różnych regionów naszego kraju.

W konkursie wezmą udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Sami dokonają wyboru surowców i dodatków, składających się na określoną potrawę, którą przygotowują w czasie dziewięćdziesięciu minut, a następnie ją zaprezentują. Najlepsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. red

Podobne artykuły
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *