Pierwsze miejsce z ekonomii w województwie to nie lada wyczyn…

Pierwsze miejsce z ekonomii w województwie to nie lada wyczyn…

Trzy uczennice Szkoły Podstawowej w Wilkowie: Julia, Oliwka i Daria reprezentowały wzięły udział w 16. Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Ekonomicznej. W podolsztyńskich Łęgajnach dziewczęta z Wilkowa wywalczyły pierwsze miejsce.

 

Uczennice z SP Wilkowo przygotowywały się do konkursu przez cały rok szkolny, na sobotnich zajęciach, pod czujnym okiem Mirony Charkot.

– Dziewczętom znane są tajniki wiedzy, takie jak: inwestowanie, inflacja, deflacja, hossa, bessa, funkcje pieniądza czy NBP. Nieobce są im waluty różnych krajów, np. chorwacka kuna, bułgarski lew, szwajcarski frank czy rand z RPA – zachwala swoje podopieczne Mirona Charkot.

Oprócz wielkiego sukcesu, którym jest pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej konkursu, dziewczęta z Wilkowa odniosły też sukcesy indywidualne. Najlepsza w naszym województwie okazała się Julia Szara, drugie miejsce zajęła Oliwia Kuberska, a trzecie Daria Książek. red

Fot. Archiwum SP Wilkowo

Podobne artykuły
4Komentarz
  • Górka
  • Dodano 12 czerwca 2019

  I co z tego jak perspektywy na pracę w NKE i tak nie ma. Dzięki takim ukladowcom jacy rządzili Ketrzynem od 20 lat takie zdolne dzieci po studiach wyjadą stąd i tyle taka to fałszywa działalność społeczna odbywała się przez lata aby tylko swoje kieszenie zapełnić a pracę dac pracownikom bez kwalifikacji.

  Odpowiedz
  • pis
  • Dodano 13 czerwca 2019

  A teraz co lepiej?
  Koledzy z AS wykiwali PIS. Ryszard zatrudnia ludzi z poza Kętrzyna a nasi wyborcy bez pracy oczywiście za wyjątkiem członków z kierownictwa partii.
  Podsumowując pan Ryszard ustawia swoich a PIS był tylko narzędziem do ustawienie ludzi m.in. Macieja zastępcy, czy pozostałych fachowców w spółkach podległych dla Ryszarda!

  Odpowiedz
  • ewa nie z raju
  • Dodano 13 czerwca 2019

  Ta pani powinna zostać burmistrzem, a nieudacznika z ratusza na taczkę i won.

  Odpowiedz
  • Olgierd
  • Dodano 16 czerwca 2019

  To mi nowość.
  Wiadomo, że Rysiek wydymał pisowców z zatrudnieniem.
  A „Narcyz Maciej ” przez jakie ugrupowanie z Olsztyna jest popierany?
  Wiadomo przez platfusów.

  Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *