Zamknij

Pełna emocji piłkarska sobota w Korszach, Reszlu i Barcianach

10:11, 18.08.2019
Skomentuj

Podział punktów w Korszach i wygrana Orląt po emocjonującym spotkaniu w Reszlu - to efekt podwójnych derby powiatu kętrzyńskiego w trzeciej kolejce rozgrywek IV ligi i klasy okręgowej. Do gry weszła też klasa A, a Jurand Barciany odniósł na "dzień dobry" wysokie zwycięstwo.

Wszystkie mecze z udziałem zespołów z naszego powiatu odbyły się w sobotę, 17 sierpnia. W Korszach MKS podejmował Granicę. Oba zespoły jeszcze nie odniosły w nowym sezonie porażek i taki stan utrzymał się też po sobotnim starciu. Pierwszą bramkę zdobyli goście, po strzale z odległości około dwudziestu metrów, w wykonaniu Mariusza Machniaka. Po golu zespół Granicy stworzył jeszcze kilka okazji do zdobycia drugiego gola, ale celnym strzałem popisali się... gospodarze. Do wyrównania doprowadził Paweł Sawicki, zdobywając druga bramkę w tym sezonie.

Niezwykle emocjonujący przebieg miało spotkanie w Reszlu, w którym Orlęta podejmowały Wilczka Wilkowo. Goście prowadzili do przerwy 3:1, ale nie "wywieźli" z Reszla choćby punktu. Końcowe dwadzieścia minut gry zdecydowanie należały do gospodarzy, którzy zdobyli w tym czasie aż trzy bramki.

W sobotę nowy sezon rozpoczęła też klasa A. W pierwszym meczu Jurand Barciany gładko rozprawił się z Mazurem Wydminy, zwyciężając 3:0. rm

3 kolejka IV ligi

MKS Korsze-Granica Kętrzyn 1:1 (0:0)

Bramki: Paweł Sawicki (71`) - Mariusz Machniak (49`).

3 kolejka klasy okręgowej

Orlęta Reszel - Wilczek Wilkowo 4:3 (1:3)

Bramki: Paweł Romańczuk (3`), Bartłomiej Bogdaniuk (71 i 75`), Andrzej Adamiak (80`) - Adam Grabowski (10 i 39`), Jakub Kalisz (20`).