Na czas pandemii Kętrzyn ma… respirator kultury

Na czas pandemii Kętrzyn ma… respirator kultury

Kętrzyńskie Centrum Kultury zaprasza na jarmark świąteczny, warsztaty robienia ozdób i koncert kolęd. To niemożliwe bo panuje pandemia? Nic z tych rzeczy. KCK ma na to swój respirator!

W najtrudniejszych czasach w historii świata ludzie potrzebowali jedzenia, aby nasycić żołądek oraz sztuki, aby nakarmić duszę. Muzyka krzepiła tych, którzy szli na wojnę, literatura dodawała otuchy chorym, biednym i głodnym. W czasach pokoju i dostatku sztuka jest przyjemnością i luksusem, czyniąc nasze życie bogatszym i bardziej ekscytującym. Aby upiec chleb potrzeba mąki, natomiast sztuka potrzebuje odbiorcy. To widzowie, czytelnicy, słuchacze są powietrzem dla sztuki. Dziś, kiedy sale teatralne, kinowe i koncertowe zamknięte są na głucho, sztuka potrzebuje respiratora, ponieważ bez sztuki w końcu i nam zabraknie oddechu.

– Chcąc tchnąć w kulturę życie, uruchamiamy Respirator Kultury. To wirtualna scena, a zarazem widownia, na której będzie mógł zasiąść każdy, kto pragnie się rozwijać, przeżywać i inspirować. Respirator Kultury to nie tylko scena, ale również twórcza przestrzeń nawiązywania relacji i wymiany doświadczeń. Spotkacie tu lokalnych artystów, rękodzielników, przedsiębiorców i wszystkich, których łączy potrzeba tworzenia. Bo jak mawiał  Pablo Picasso, sztuka jest nam niezbędna, gdyż „zmywa z duszy kurz codziennego życia” – wyjaśnia Bartłomiej Zdanowicz, dyrektor Kętrzyńskiego Centrum Kultury.

Już w grudniu zostanie zrealizowany premierowy cykl – „Kulturalna Gwiazdka”. Jak zapewniają inicjatorzy tego wydarzenia, dzięki Respiratorowi poczujecie się jak na świątecznym jarmarku, weźmiecie udział w warsztatach ozdób świątecznych i posłuchacie koncertu kolęd. W bogatym programie Respiratora – jak w worku Świętego Mikołaja – znajdą się niespodzianki dla wszystkich, bez względu na metrykę. Justyna Drozd

Zdjęcie: Respiratorowe warsztaty ozdób świątecznych. Fot. KCK

Podobne artykuły
4  
  • Dzika róża
  • Dodano 28 listopada 2020

  Przeznaczcie kasę tak jak Barciany z nieodbytych koncertów,które byly w planie na jakiś szlachetniejszy cel tak jak to zrobiły Barciany.

  Odpowiedz
  • Wowa
  • Dodano 28 listopada 2020

  Nie mogą. Kasa musi być na wypłaty dla Ryszarda i Macieja

  Odpowiedz
  • Można i tak
  • Dodano 29 listopada 2020

  O czym wy piszecie?Nie da się zamiatać wszystkiego pod dywan.Sprawa ktbs,delegacje Prokopa,znowu sprawa Ćwika.Wszystko jest ok?Bo dotyczy ludzi z pisu albo powiązanych z pisem?To nie Barciany albo gmnia Kętrzyn wszystko jest cudowne.

  Odpowiedz
   • Wujek dobra rada
   • Dodano 29 listopada 2020

   Z pewnością wszystkich interesuje dzień jeździ Prokop i gdzie mieszka Ćwik. Połowa Ketrzyna nie wie nawet kto to. Szybko odstaw leki

   Odpowiedz
Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *